کد خبر 573892
نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس؛

گروه تحقیق و تفحص مجلس بررسی حقوق‌‌ های نجومی را آغاز کرد

نایب رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای گروه تحقیق و تفحص این کمیسیون با حضور در دستگاه‌‎‌های نظارتی بررسی وضعیت پرداخت حقوق‌‎‌های نجومی و غیرمتعارف را آغاز کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، سید محمد رضا میر تاج الدینی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در بوشهر اظهار داشت: در ارتباط با حقوق‌‎های نامتعارف و نجومی گروه ۱۲ نفری تحقیق و تفحص تعیین شد که به تایید هیات رییسه مجلس رسید و ریاست مجلس نیز حکم اعضای گروه را صادر کردند.

وی بیان کرد: نخستین نشست این گروه با حضور هیات رییسه تشکیل و فرایند این تحقیق و تفحص از حقوق‌‌های نجومی و نامتعارف با حضور دستگاه‌های ذیربط از جمله دیوان محاسبات، سازمان برنامه و بودجه تشکیل شده است.

میرتاج الدینی ادامه داد: در روند تحقیق و تفحص هدف نخست شناسایی روزنه‌ها و زمینه‌هایی است که منجر به پرداخت حقوق‌های نجومی، غیرمتعارف، ضدعدالت و تبعیض آمیز می‌شود.

وی گفت: حقوق‎‌های نجومی به هنگام دور زدن قانون شکل می‌‌گیرد و فرار از ضوابط و آیین نامه‎‌های پرداخت حقوق از دیگر موارد منجر به پرداخت‌‌های حقوق نجومی است.

میرتاج الدینی افزود: به طور معمول وقتی حقوق نجومی در شرکت‌های دولتی برخی از بانک‌ها و سازمان‌های بیمه و نمونه آنها اتفاق می‌افتد، نگاه کارشناسی برای بررسی این کار وجود دارد و در این ارتباط برنامه‌‌ها تحقیق و تفحص کمیسیون مجلس سورای اسلامی از صفر شروع نمی‌شود بلکه از جاهایی که دیوان محاسبات و سایر دستگاه های نظارتی کارها و برنامه‌‌هایی را احصا کرده اند، اقدام‌‎های بعدی صورت می‌‌گیرد. 

میرتاج الدینی تصریح کرد: امیدواریم در چند ماه آینده نتیجه این تحقیق و تفحص پیرامون حقوق‌‎های نجومی با روشن شدن ضوابط و مصداق‌‎های آن هر چه آشکار شود به صورت شفاف به مجلس ارائه می‎‌شود تا در ادامه مجلس نسبت به اطلاع‌رسانی آن به مردم اقدام کند.

اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه شب با هدف سفر سه روزه و بازدید از پروژه‌های توسعه ای میدان گازی پارس جنوبی، بازدید از گلخانه های شهرستان دشتی، شرکت در شورای برنامه ریزی استان بوشهر، بازدید از بنادر و نیروگاه اتمی بوشهر وارد فرودگاه بین المللی خلیج فارس عسلویه شدند. 

اعضای این کمیسیون صبح امروز از تاسیسات بندری بوشهر بازدید و در ادامه نیز بازدید از نیروگاه اتمی بوشهر را در برنامه پایانی سفر خود به بوشهر در دستور کار دارند.

ارسال نظر