کد خبر 573873

برای بازپرداخت تسهیلات مسکن ۲۰سال فرصت دارید

وزیر راه و شهرسازی گفت: ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف مسکن اختصاص می‌یابد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی گفت: مشکلات استان اردبیل بررسی و به رییس‌جمهور منتقل می‌شود که در این زمینه با توجه به این که موضوع مسکن، موضوع مهمی در کشور است، بنابراین درصدد هستیم سهم هزینه مسکن در کشور را نیز ارتقا بخشیم.

او بیان کرد: ۳۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به بخش‌های مختلف مسکن اختصاص می‌یابد که هم‌اکنون در حال نهایی کردن سقف تسهیلات هستیم، به صورتی که بازپرداخت آن طی مدت ۲۰ سال برگردانده می‌شود که براى دهک‌های پایین، کم‌بهره خواهد بود.

قاسمی افزود: بانک‌ها برای ارائه تسهیلات به متقاضیان سود ۱۸ درصدی در نظر گرفته‌اند که این سود را برای افراد نیازمند و کم‌درآمد متحمل می‌شویم.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: خوشبختانه وضعیت مصالح ساختمانی سیمان و فولاد در کشور مناسب و کافی است و در حال تغییر در نظام ساخت و ساز در کشور هستیم تا با بهره‌گیری از فناوری‌های جدید کیفیت ساخت و ساز را به لحاظ مصرف انرژی ارتقا بخشیم.

قاسمی گفت: رایزنی برای ایجاد شرایط ثبت‌نام مجرد‌ها در قانون جهش تولید مسکن در حال انجام است، چرا که مسئله در حال حاضر خانه‌دار کردن افراد واجد شرایط به دور از مسائل سیاسی و حاشیه‌سازی است.

او اظهار کرد: در اجرای پروژه‌های بزرگ به اعتبارات دولتی تکیه نمی‌کنیم و بی‌شک اجرای پروژه‌های بزرگ را می‌توانیم با اعتبارات دولتی جلو ببریم که به همین منظور از ظرفیت بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها بی‌بهره نخواهیم ماند.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: تلاش برای اجرای پروژه‌های نیمه‌تمام با جدیت ادامه دارد و در همین راستا ۲ هزار میلیارد تومان برای مصوبات این سفر در نظر گرفته شده است.

ارسال نظر