کد خبر 557204

افزایش احتمالی قیمت خودرو در بازار

این روزها افزایش قیمت ارز و اخبار سیاسی و برخی مسائل دیگر بر روی بازار خودرو تاثیرگذار بود و شاهد افزایش قیمت خودروها در بازار بوده ایم که میتوان گفت بعد از انتخابات آمریکا و امید به برجام تا حدودی قیمتها کاهش یافت اما در هفته های اخیر و با توجه به عدم دستیابی به توافق و تاثیر آن روی بازار ارز ، خودرو نیز سیر صعودی گرفت و بسیاری از خریداران از ترس افزایش قیمتها سریعا دست به کار شده و از هر طریق چه نقدی و یا اقساطی خودرو میخرند .

به گزارش اقتصادآنلاین، فارق از بحث مسائل سیاسی که قطعا تاثیرگذارترین عامل بر روی قیمت خودرو است و هیچ چشم اندازی دیده نمیشود و این گمان برای خریداران وجود دارد که اینبار شاید بر خلاف انتظار آنها افزایش قیمت در راه میباشد.

اما از سوی دیگر شنیده میشود که مشکلات حمل و نقل دریایی و زمینی ، در انتقال کالا باعث افزایش چند باره قیمتهای حمل و نقل شده که این خود قطعا بر روی قیمت خودرو تاثیرگذار خواهد بود .

با شیوع کرونا  نوع دلتا در کشورهای گوناگون و علی الخصوص شرق آسیا  دوباره تولید تراشه ها به علت تعطیلی کارخانجات با مشکل روبرو شده و هم اکنون کشورهای ژاپن و آلمان با مشکل جدی روبرو هستند و این مشکل در حال سرایت به کشور چین به عنوان بزرگترین صادر کننده خودرو نیز میباشد . تعطیلی بسیاری کارخانجات در شرق آسیا به زنجیره تامیین نیز صدمه زده و بسیاری از بزرگترین تولید کننده ها ی جهان چون تویوتا نیز با مشکل تولید و توقف روبرو شده اند و این خود بر قیمت جهانی خودرو نیز تاثیرگذار خواهد بود و سبب افزایش آن میشود که قطعا بر بازار ایران نیز تاثیرگذار خواهد بود

بازار خودرو کشور بعد از طی یک دوره رکود دوباره شاهد افزایش تقاضا برای مشتریانی است که با کوچکترین اتفاقی از ترس و تجربه تلخ سالهای گذشته سریعا به سمت بازار هجوم می آورند .

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ایرانی
  ۰ ۰

  خلایق هرچه لایق

 • بدبخت
  ۰ ۰

  خجالت بکشین ازاین همه گرونی دیگه ماشین وخونه برامون شده رویاهنوزمیگین ماشین گران میشه

 • یه بنده خدا
  ۰ ۰

  والا هنوز قیمت ها خوبه و میشه ماشین دست دوم خرید حداقل...بترسین از روزی که واقعا نتونین هیچجوره ماشین بخرین ...مثل وضعیتی که قیمت مسکن داره ، من که کلا قید خرید خونه رو حتی تا 10 سال دیگه هم زدم