کد خبر 555480

اقتصادآنلاین گزارش می‌ دهد؛

کدام رمز ارزها یک ساله ۵۰هزار درصد رشد کردند؟

از آنجا که سودای ثروتمند شدن از طریق سرمایه‌گذاری در رمزارزها اخیرا اوج گرفته، برخی از بررسی‌ها نشان می‌دهد سکه‌هایی مانند پالی‌گان، دوج‌کوین، لونا و غیره، در طول سال گذشته شاهد رشد چشمگیری بوده‌اند و بازده قابل توجهی برای افراد به دنبال داشته‌اند.

اقتصاد آنلاینمهسا نجاتی؛ با افزایش تمایل به رمزارزها در سراسر جهان، سرمایه‌گذارانی که به دنبال سود بیشتری هستند، به توکن‌های کمتر شناخته‌ شده‌ای که ریسک بالاتری دارند روی می‌آورند.

به رغم نوسانات بازار در ماه‌های آوریل تا می، برخی از آلت‌کوین‌ها بازده چشمگیری برای سرمایه‌گذاران داشته‌اند و در طول یک سال گذشته رشد ۵۰هزار درصدی را تجربه کرده‌اند.

اکسی اینفینیتی، یک توکن بر پایه اتریوم، بیش از ۴۸۳۸۰درصد افزایش یافته و میلیون‌ها کاربر از کشورهای در حال توسعه مانند فیلیپین و اندونزی را در مدت کوتاهی به خود جذب کرده است.

ویکرام سابوراج، مدیرعامل و بنیان‌گذار صرافی ارز دیجیتال Giottus اذعان داشت که اکسی اینفینیتی با رقابت سختی روبرو خواهد شد و این موضوع احتمالا رشد آن را محدود خواهد کرد.

دوج‌کوین که به عنوان یک شوخی ایجاد شد، در یک سال گذشته ۸۳۰۰درصد رشد کرده؛ به خصوص پس از اینکه ایلان ماسک، رییس تسلا اعلام کرد که با توسعه‌دهندگان آن کار می‌کند.

شبکه پرداخت بلاکچین لونا از توکن ترا، که از استیبل‌کوین‌های وابسته به دلار برای تامین سیستم‌های پرداخت جهانی بوده، در سال گذشته حدود ۶۰۰۰درصد افزایش یافته است.

لازم به ذکر است که یکی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کند قیمت آن به ۱دلار برسد، که با این وجود، ۳۰۰درصد از سطح فعلی آن بالاتر خواهد بود. وی افزود: "با توجه به مقررات قریب‌الوقوع برای استیبل‌کوین‌ها، رشد ترا در آینده ممکن است محدود شود."

پالی‌گان که توسط سه هندی ایجاد شد، بیش از ۴۳۰۰درصد بازدهی در طول سال گذشته داشته است. سابوراج گفت، این رمزارز پتانسیل رشد همگام با اتریوم را دارد و جهش قوی‌تر از سطح فعلی در سال آینده امکان‌پذیر است.

همچنین، کاردانو و سولانا در یک سال گذشته ۱۴۰۰ – ۲۰۰۰درصد صعود کرده‌اند.

یکی از کارشناسان بازار اظهار کرد: "شور و شوق اخیر برای توکن‌های غیر قابل تعویض، این سکه‌ها را وارد جریان اصلی بازار کرده است. سکه‌هایی از این قبیل در روزهای اخیر افزایش مداوم را تجربه خواهند کرد و سرمایه‌گذاران از موقعیت خوبی برخوردار خواهند شد."

در میان این رمزارزها، اتریوم در طول یک سال گذشته، رشد ۷۷۰درصدی تجربه کرده است. کارشناسان بازار، این رالی را ناشی از به روزرسانی هارد فورک لندن می‌دانند که باعث تقویت شبکه این رمزارز می‌شود.

وینسنت لاو، مدیرعامل Huobi Global می‌گوید که این روند ادامه خواهد داشت. وی افزود: "کل این بلاک‌چین قادر به ارائه عملکرد بیشتری خواهد بود و این اکوسیستم را پایدارتر خواهد کرد."

بیشتر بخوانید
ارسال نظر