کد خبر 469239

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ پالایشی‌ها به صدر ارزش معاملات بازگشتند

امروز معامله‌گرها ۹۰۰میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فرآورده‌های نفتی تعلق داشت و ۳.۶ درصد از کل حق تقدم سهام ایران رادیاتور معامله شد.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود ۱۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «شتران»، «خودرو»، «فولاد» و «شبندر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در آخرین روز هفته معادل ۹۰۰ میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، پالایش نفت تهران پس از معاملاتی به ارزش ۶۰۰ میلیارد تومان دوم شد و سهام ایران خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام بانک گردشگری (وگردش) پس از بازگشایی ۵.۸ درصد رشد قیمت را تجربه کرد و از طرف دیگر سهام سرمایه‌گذاری‌ مسکن‌ (ثمسکن) با افت ۱۰ درصدی قیمت کام سهامداران خود را تلخ کرد.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فرآورده‌های نفتی" تعلق داشت به طوری که دو هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "خودرو و ساخت قطعات" با معاملات  هزار و ۷۴۰ میلیارد تومانی دوم شد و "ایران خودرو" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۳.۶ درصد از کل حق تقدم سهام ایران رادیاتور (ختورح) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۴۱ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۲۶ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۱۶ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 99.07.02

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.07.02

طراحی اینفوگرافیک: شبنم نعیمی

بیشتر بخوانید
ارسال نظر