خوب و بد سفر با امن ترین وسیله نقلیه دنیا / مزایای سفر با قطار چیست؟

از قطار به عنوان امن ترین وسیله نقیله در دنیا یاد می کنند. در صورت استفاده از قطار نگران تصادفات غیر منتظره و یا گمراه شدن در جاده های مختلف دنیا نیستید.

خوب و بد سفر با امن ترین وسیله نقلیه دنیا / مزایای سفر با قطار چیست؟

به گزارش اقتصادآنلاین، حتمالا باورتان نشود ولی در اروپا سفر با قطار بسیار محبوب‌تر از سفر با هواپیما و ماشین شخصی است. به‌خصوص جوانها و کسانی که اهل مسافرت رفتن با کوله‌پشتی هستند سفر با قطار را به سایر وسایل نقلیه ترجیح می‌ دهند.

سفر با قطار به شما امکان می‌دهد از مناظر زیبای اطرافتان لذت ببرید و آرامش بیشتری در سفر داشته باشید. در سفر با قطار مسافران احساس این را دارند که یک کتاب متحرک در جلوی چشم هایشان در حال ورق خوردن است. هر چقدر که قطاری که ما انتخاب میکنیم بهتر باشد لذت تماشای این تصاویر بیشتر و بهتر می شود.

انتخاب قطار بنابر هزینه و مقصدی که شما در نظر دارید میتواند متفاوت باشد ولی بعضی از قطارها کوپه هایی با ظرفیت ۴ نفر و بعضی هم ۶ نفر یا حتی اتوبوسی هستند. چنانچه شما سفر تفریحی می خواهید بروید و تعدادتان زیاد است پیشنهاد می کنیم که از قطارهای اتوبوسی یا کوپه های ۶ نفره استفاده کنید.

لازم به ذکر است! کوپه های اول و آخر قطارها را هیچ وقت انتخاب نکنید زیرا بر روی چرخ های قطار قرار دارند و سر و صداری زیادی را ایجاد می کنند.

سفر کردن با قطار

مزایای سفر با قطار

سفر با قطار کم هزینه است

سفر با قطار نسبت به سفر با هواپیما بسیار کم‌ هزینه‌تر است، به‌ خصوص اگر مقصد شما خیلی دور نباشد.

سفر با قطار محدودیت ندارد

یکی از محدودیت‌های مهم سفر با هواپیما محدودیت میزان بار قابل‌حمل است. این موضوع سبب می‌شود خیلی از مسافران سفر با قطار را به هواپیما ترجیح دهند زیرا در قطار هیچ محدودیتی برای میزان بار قابل‌حمل نیست.

بهتر در دسترس است

برعکس فرودگاه که در اکثر شهرها در محلی دور از مرکز شهر و دور افتاده است، ایستگاه راه‌آهن معمولاً در مرکز شهر قرار دارد و دسترسی به آن بسیار ساده است. به همین دلیل  نیازی نیست که مسافت زیادی را طی کنید و ساعت‌ ها در ترافیک معطل شوید.

زیاد معطل نمی شود 

در سفر با قطار مراحل زمان بری همچون چک کردن های امنیتی طولانی وجود ندارد. تنها کافی است 20 دقیقه پیش از حرکت قطار، در ایستگاه حضور داشته باشید.

 داشتن آرامش بیشتر در سفر با قطار

علاوه بر اینکه در سفر با قطار میتوانید از مناظر اطراف لذت ببرید، نگرانی‌ های سفر با هواپیما از جمله نگرانی برای تکان‌های شدید، آب‌ و هوای نامناسب، سقوط، هواپیماربایی و ... را ندارید. در قطار می‌توانید با خیال راحت به کارهایتان برسید، بخوابید و رفت‌ و آمد کنید.

داشتن خواب راحت

از آن جایی که سفر با قطار در اکثر موارد کمی طولانی می باشد، مسافران این امکان را دارند که بتوانند در این مدت زمان بخوابند. بعضیاز قطارها دارای تختهایی در بخش بالایی کابین بوده و برخی دیگر دارای صندلی هایی هستند که به راحتی تبدیل به تخت می شوند.

سفر با قطار

معایب سفر با قطار

 برای سفر با قطار آن هم در مسیرهای دورتر معمولا سرعت قطار را کم می کنند و از این جهت شما زمان بیشتری را ممکن است نسبت به اشکال دیگر سفر در راه باشید.

 اگر بار اولتان است که با قطار سفر می کنید ممکن است که از برنامه سفرهایی که شرکت های حمل و نقلی و ریلی ارائه می دهند، سردرگم شوید.

منبع: بیتوته
ارسال نظر
ارسال نظر