کد خبر 548282

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

برای اولین بار در تاریخ المپیک / رقابت های تیمی مشترک تکواندو

درحالی که پیش از آغاز رقابت های المپیک ۲۰۲۰ صحبت هایی مبنی بر برگزاری آزمایشی رقابت های تکواندو تیمی آنهم برای اولین بار به گوش می رسید، این موضوع امروز به حقیقت می پیوندد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ بر اساس پیشنهاد فدراسیون جهانی تکواندو و تایید کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) برای نخستین بار رقابت‌های تیمی مشترک تکواندو به صورت آزمایشی در بازی‌های المپیک توکیو برگزار می‌شود. تیم ایران و چین موفق شدند از طریق رقابت‌های جام جهانی و هنرهای رزمی سهمیه حضور در این رویداد را بدست آورند و با اعلام فدراسیون جهانی تیم‌های ساحل عاج، روسیه و ژاپن نیز حضور دارند.

چین، ساحل عاج و روسیه در گروه اول قرار دارند که در روز نخست (شنبه۲مرداد) هوگوپوشان چین و ساحل عاج با یکدیگر مبارزه کردند و چین با نتیجه ۶۵-۴۲ به مرحله بعد راه پیدا کند.

در روز دوم (یکشنبه ۳مرداد) نیز چین و روسیه به مصاف یکدیگر رفتند که چین با نتیجه ۳۹-۳۶به برتری رسید و راهی فینال شد.

ایران و ژاپن نیز در گروه دوم قرار دارند که ظهر امروز (دوشنبه ۴مرداد)ساعت ۱۵:۳۰ به مصاف یکدیگر می‌روند تا تکلیف تیم صعود کننده از گروه دوم به فینال این دوره رقابت‌ها مشخص شود.

تیم ملی تکواندو ایران با ترکیب امیرمحمد بخشی، عرفان ناظمی، کیمیا همتی و ملیکا میرحسینی به مصاف رقبای خود می‌رود. هدایت این نفرات برعهده وحید عبداللهی به عنوان سرمربی است.

ارسال نظر