کد خبر 573133

همچنان سویه غالب در کشور دلتا است

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سویه غالب دلتا است و در حال حاضر سویه جدیدی مردم را نگران نخواهد کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شبکه خبر، قاسم جان بابایی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مهمان حضوری تیتر امشب با بیان اینکه هنوز وارد پیک ششم کرونا نشده ایم، اما باید مراقب باشیم، گفت: نگرانی‌های مردم باید کاهش یابد، اما نباید بی توجهی کنیم.
او گفت: باید خود را برای سخت‌ترین شرایط آماده کنیم. آغاز پیک‌ها با روابط‌های اجتماعی و ارتباط با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی مردم رخ می‌دهد.
 جان بابایی افزود: در پیک چهارم و پنجم مربوط بیشترین جان باختگان مربوط به افراد بالای شصت سال بود.
 جان بابایی، معاون درمان وزارت بهداشت گفت: به دلیل روند واکسیناسیون، انتظار می‌رفت که پیک پنجم شدید نباشد، اما آمار بستری‌ها ۲ تا ۳ برابر بیشتر از پیک‌های قبل بود.
او گفت: هم اکنون ۱۸ هزار بیمار بستری داریم که ۴ هزار تن از آن‌ها در بخش‌های ویژه هستند. از آغاز پیک پنجم تاکنون بیش از ۷۵۰ هزار بستری داشته ایم و حدود ۳۰۰ هزار نفر کاندید بستری داشتیم.
او گفت: نباید درباره احتمال شروع پیک‌ها زودتر تصمیم بگیریم.

 جان بابایی با بیان اینکه خوشبختانه واکسن های ایرانی کرونا بسیار مطمئن هستند، افزود: از آنجایی که مسئول پیگیری عوارض واکسن هستم، چنانچه عارضه ای رخ بدهد، پرونده ها را تک تک بررسی می کنیم.

معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر حفظ فاصله گذاری اجتماعی تاکید کرد و گفت: خطر ناکترین زمان برای مردم زمان بدون ماسک است.

او گفت: هنوز درمان موثری برای بیماری کرونا در دسترس نیست و هیچ واکسنی اثر بخشی صد درصد ندارد.
 جان بابایی گفت: هنوز سازمان بهداشت جهانی، سویه نگران کننده جدیدی معرفی نکرده است.
جلیلی، مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن برکت هم گفت: تا امروز بیش از ۸ میلیون دُز واکسن را تحویل وزارت بهداشت داده ایم و ۱۷ میلیون دُز نیز تولید و آماده تحویل است.
جلیلی افزود: از یک ماه پیش دستورالعمل مطالعه بالینی برای واکسن سنین ۱۲ تا ۱۸ سال را تحویل وزارت بهداشت داده ایم و امیدواریم مجوز مطالعات بالینی این واکسن صادر شود. ما آمادگی کامل داریم و به محض صدور مجوز ثبت نام از داوطلبین آغاز می شود.
مدیر گروه تحقیقات تولید واکسن برکت افزود: واکسن کوو برکت بر سویه ی دلتا هم موثر بوده است و ما مقاله ای هم در این خصوص آماده کردیم.
جلیلی گفت: برای سویه های جدید ما دو ماه وقت لازم داریم تا پلتفرم های جدید را آماده و واکسن جدید را عرضه کنیم.
 بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران درباره وضعیت تولید واکسن "پاستوکووک" گفت: یکی از ایمن‌ترین و کارا‌ترین واکسن‌های جهان را تقدیم مردم عزیزمان می‌کنیم.
او افزود: پاستوکووک برای کودکان و نوجوانان ۲ تا ۱۸ سال نیز قابل استفاده است.
رییس انستیتو پاستور ایران درباره تولید واکسن مشترک ایران و کوبا؛ پاستوکووک، تنها واکسنی است که دُز یادآور خود را تولید کرده است.
او گفت بین ۴ تا ۵ میلیون دُز را در ماه می‌توانیم تولید کنیم. مردم به انستیتو پاستور ایران بر اساس سابقه نزدیک به دو قرن خود اعتماد دارند. بسیاری از مردم منتظر حضور این واکسن هستند.

قوسیان دبیر کل جمعیت هلال احمر با بیان اینکه در مهر ماه حدود سی میلیون دُز واکسن سینوفارم وارد کشور شده است، گفت: تا اوایل آبان، مجموع واکسن‌های وارد شده به کشور ۷۲ میلیون دُز می‌رسد.
قوسیان گفت: جمعیت هلال احمر توان وارد کردن واکسن های دیگری به غیر از سینوفارم را دارد. ظرف دوهفته آینده ۳۰ میلیون دُز واکسن دیگر وارد خواهیم کرد که آخرین محموله واکسن محسوب می‌شود.

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره تمهیدات وزارت آموزش و پرورش برای بازگشایی حضوری مدارس گفت: اگر مدرسه‌ای مجوز‌های لازم برای بازگشایی را کسب نکرده باشد، بازگشایی آن به نیمه دوم آبان موکول می‌شود.
کمرئی افزود: در فاز اول بازگشایی، حدود ۳۱ درصد مدارس روستایی و عشایری آغاز به کار کردند.
معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: الگوی توافق شده با وزارت بهداشت بازگشایی مدارس در چهار مرحله است اما تصمیم نهایی با ستاد ملی مقابله با کرونا خواهد بود.
حجم ویدیو: 4.22M | مدت زمان ویدیو: 00:02:09
ارسال نظر