کد خبر 561358

عقل سالم در رژیم سالم؟

یک بررسی جدید نشان می‌دهد که ممکن است سلامت روان به رژیم غذایی شما بستگی داشته باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، یک مطالعه اخیر نشان می‌دهد که وضعیت روانی افراد دقیقا تابع همان چیزی است که می‌خورند. محققان دانشگاه بینگهامتون دریافتند افراد می‌توانند سلامت روانی خود را از طریق رژیم غذایی و تغییر شیوه زندگی بهینه کمک کنند.

به گزارش Study finds، لینا بگداچ، استادیار مطالعات سلامت و تندرستی و نویسنده این مطالعه، در بیانیه‌ای به رسانه‌ها می‌گوید: "شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که رژیم غذایی نقش مهمی در بهبود سلامت روان دارد، اما همه در مورد یک رژیم غذایی سالم صحبت می‌کنند. "

وی ادامه می‌دهد: "ما باید طیفی از تغییرات رژیم غذایی و شیوه زندگی را بر اساس گروه‌های سنی مختلف و جنسیت در نظر بگیریم. هیچ رژیم غذایی سالمی وجود ندارد که برای همه مفید باشد.   به عبارت دقیق‌تر، هیچ راه حلی وجود ندارد. "

به گفته متخصصان تغذیه، درمان‌های سلامت روان باید تغییرات بلوغ مغز را در افراد بین ۱۸ تا ۲۹ سال و افراد بالای ۳۰ سال در نظر بگیرد. علاوه بر این، ساختار مغز بین مردان و زنان متفاوت است و همچنین باید در تعیین رژیم، نقش داشته باشد.

این مطالعه به مدت پنج سال به طول انجامید و محققان، رژیم‌ها، برنامه‌های ورزشی و شیوه زندگی ۲۶۰۰ شرکت کننده را تجزیه و تحلیل کردند. این گروه همچنین پرسشنامه‌هایی را در زمان‌ها و فصول مختلف برای جمع آوری اطلاعات تکمیل کردند. هر گروه از شرکت کنندگان تغییرات کلیدی رژیم غذایی و شیوه زندگی خود را نشان دادند که مربوط به دوره‌های اضطراب و حتی افسردگی بود.

نتایج نشان داد که خوردن صبحانه روزانه، ورزش مکرر متوسط ​​و کاهش مصرف فست فود و کافئین سلامت روانی زنان جوان را بهبود می‌بخشد. در زنان بالغ، این امر با افزودن مصرف زیاد میوه به طور روزانه اعمال می‌شود.

در مردان جوان، ورزش روزانه همراه با مصرف لبنیات و گوشت، سلامت روانی را به همراه مصرف کم فست فود و کافئین افزایش می‌دهد. همین امر در مورد مردان بالغ با مصرف روزانه آجیل نیز صادق است.

"بزرگسالان جوان هنوز در حال ایجاد ارتباطات جدید بین سلول‌های مغزی و همچنین ساختن ساختار‌ها هستند؛ بنابراین، آن‌ها به انرژی و مواد مغذی بیشتری برای انجام این کار نیاز دارند.

با در نظر گرفتن این نتایج، نویسندگان مطالعه می‌گویند اگر بزرگسالان جوان دارای کمبود‌های تغذیه‌ای و رژیم غذایی ضعیف باشند، دچار ناراحتی روانی می‌شوند.

کافئین با همان آنزیمی که هورمون‌های جنسی تستوسترون و استروژن را متابولیزه می‌کند متابولیزه می‌شود و افراد جوان سطح بالایی از این هورمون‌ها را دارند. بیگداچ ادامه می‌دهد که وقتی مردان و زنان جوان مقدار زیادی کافئین مصرف می‌کنند، مدت طولانی در سیستم آن‌ها باقی می‌ماند و سیستم عصبی را تحریک می‌کند، که باعث افزایش استرس و در نهایت منجر به اضطراب می‌شود.

در حال حاضر، توصیه‌های رژیم غذایی فقط بر اساس سلامت جسمانی فرد است، نه سلامت روانی، اسن تیم تحقیق امیدوارند افراد بیشتری در این زمینه تحقیق کنند و در مورد سفارشی سازی رژیم غذایی بر اساس سن و جنسیت مقاله منتشر کنند.

ارسال نظر