کد خبر 560871

وزیر بهداشت مطرح کرد؛

بازگشایی مدارس منوط به واکسیناسیون دانش آموزان

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: بازگشایی مدارس در مهرماه منوط به واکسیناسیون دانش آموزان است که به واکسن خاصی با دز پایین تری نیاز دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، بهرام عین اللهی شامگاه پنجشنبه در حاشیه نشست مشترک هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی قزوین و اعضای ستاد استانی مقابله با کرونا در جمع خبرنگاران، افزود: درصدد وارد کردن واکسن کودکان و نوجوانان هستیم و فکر می کنیم تا دوهفته آینده بتوانیم این کار را انجام دهیم و کودکان را واکسینه کنیم تا مدارس باز شود.

وی گفت: البته زمان بازگشایی مدارس به وزارت آموزش و پرورش باز می گردد و فعلا کار واکسیناسیون با ما است که برای معلمان انجام شده و والدین بچه ها را در برنامه داریم.

پایان واکسیناسیون کرونا در کشور در دهه فجر پیش بینی می شود

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ما دهه فجر را برای پایان واکسیناسیون در کشور قول داده ایم و تلاش خود را در این زمینه می کنیم.

عین اللهی در خصوص زمان پایان استفاده از ماسک، گفت: هم اینک نه تنها در کشور بلکه تمامی مردم دنیا منتظر هستند که ماسک را بردارند ولی تا وقتی که ویروس در دنیا فعالیت دارد و دچار جهش می شود باید از ماسک استفاه شود.

وی افزود: کشورهایی که واکسن زده و ماسک را برداشته اند دوباره دچار مشکل شده اند و میزان مرگ و میر آنها بالا رفته است بنابراین باید واکسن بزنیم و ماسک را هم نگهداریم تا مرگ و میر کم شود.

وی با اشاره به مشکلات و کمبودهای حوزه درمانی استان قزوین، گفت: با توجه به اینکه قزوین یک استان عبوری و در مسیر استان های دیگر است و از طرفی هم صنعتی محسوب می شود لازم است برای تقویت فضاهای بیمارستانی آن کار بیشتری انجام شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲ ۱

  ماسک صنعتی بهداشتی فرق دارن کسانی هم که واکسن زدن ماسک خودشون میتونن بردارن

 • ناشناس
  ۳ ۰

  آنقدر واکسیناسیون براتون مهمه که حتماً باید دهه فجر تمام بشه؟ تازه اگر تمام بشه!؟؟ همه امکانات مملت برای یک عده س

 • دانش اموز
  ۵ ۰

  ما مدرسه نمیریم چون خانواده خودرادوست داریم

  • ناشناس
   ۱ ۱

   واکسن 100 درصد کارآیی داره و ماسک هم 99.99 درصد موثره. پس باید برین به مدرسه.

 • ناشناس
  ۰ ۰

  تا تمام مردم واکسیناسیون نشوند، باز شدن درب مدارس و دانشگاهها، کاری بسیار اشتباست.
  در ضمن، با تلاش اساتید دانشگاه و معلمان و همچنین والدین محترم، هرگز آموزش دانش آموزان و دانشجویان تعطیل نشده است.
  در آموزش مجازی، دانش آموزان و دانشجویان تعلیم و تربیت را در کنار خانوده ها از معلمان و اساتید محترم فرا گرفته اند و این خیلی خیلی عالی است.