کد خبر 555245

عادت هایی که عمرتان را کم می کند

شما خوب غذا می‌خورید. ورزش می‌کنید و تمام تلاشتان را می‌کنید تا از سلامت خود مراقبت کنید، اما آیا این‌ها برای داشتن عمری طولانی کافی است؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، اگر می‌خواهید یک زندگی طولانی و پربار داشته باشید باید به برخی نکات مهم توجه کنید:

نوشیدنی‌های پر قند

آیا از طعم طراوت نوشابه خنک لذت می‌برید؟ متأسفانه، نوشیدن نوشیدنی‌های شیرین می‌تواند یکی از بدترین عادت‌های بد برای سلامتی شما باشد. تحقیقات انجمن نفرولوژی آمریکا نشان می‌دهد که نوشابه و نوشیدنی‌های شیرین می‌تواند با افزایش خطر ابتلا به بیماری کلیوی مرتبط باشد. چرا به جای آن مقداری آب امتحان نمی‌کنید؟

 

رژیم یو یو

تناسب اندام می‌تواند کاری سخت باشد، با این حال، اگر از طرفداران رژیم‌های عجیب و غریب هستید، ممکن است بخواهید در روال سلامتی خود تجدید نظر کنید. تحقیقات انجمن قلب آمریکا نشان می‌دهد که رژیم غذایی یویو می‌تواند با افزایش خطر بیماری‌های قلبی در زنان مرتبط باشد. رژیم غذایی متعادل و ورزش تنها راه کاهش وزن است.

 

خوب نخوابیدن

آیا به نظر شما هر شب خوابیدن سخت است؟ وقتی استراحت کافی ندارید، کم خوابی می‌تواند بر سلامت شما تأثیر جدی بگذارد. بر اساس تحقیقات منتشر شده در European Heart Journal، خواب ضعیف با افزایش مرگ و میر ناشی از قلب مرتبط است. اگر به دنبال راهی برای داشتن شیوه زندگی سالمتر هستید، خواب بیشتر را در اولویت قرار دهید.

 

تنقلات شبانه

وقتی شب می‌شود و در حال استراحت هستید، ممکن است وسوسه شوید که به سراغ یخچال بروید و یک میان وعده بخورید. در حالی که ممکن است دیر غذا خوردن یک مشکل بزرگ به نظر نرسد، تحقیقات گروه علوم بهداشتی دانشگاه آریزونا نشان می‌دهد که می‌تواند در طولانی مدت منجر به چاقی و دیابت شود. سعی کنید بعد از صرف شام اصلی از خوردن غذا اجتناب کنید.

ارسال نظر