کد خبر 560091

یک عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها خبر داد؛

طرح تقاضای رفراندوم برای حذف یارانه های پنهان و آشکار در مجلس

یک عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی از طرح تقاضای برگزاری رفراندوم به منظور حذف یارانه‌های آشکار و پنهان در مجلس شورای اسلامی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ابوالفضل ابوترابی در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس با حضور در جمع خبرنگاران، بیان کرد: با توجه به رقم بسیار بالای یارانه نقدی که در سال پرداخت می‌شود، بنده بر اساس اصل ۵۹ قانون اساسی و ماده ۳۶ قانون همه‌پرسی، تقاضای برگزاری رفراندوم به منظور حذف یارانه‌های آشکار و پنهان و پرداخت مستقیم به مردم را تهیه کردم.

وی در ادامه اظهار کرد: یارانه‌های پنهان و آشکار دو برابر بودجه سالیانه کشور بوده و در واقع افراد مرفه جامعه بیست و پنج برابر مستضعفین از یارانه استفاده می‌کنند. این طرح تقاضا در سامانه طرح های مجلس بارگذاری شده است و تاکنون توسط ۲۲ نفر از نمایندگان امضا شده است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: البته برای مطرح شدن این طرح در صحن علنی مجلس به ۱۰۰ امضا نیاز است و تصویب این تقاضا هم به کسب حداقل دو سوم آرای نمایندگان مجلس نیاز دارد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۰ ۰

    چه خوب بود از این کارشناسا فقط خودمون استفاده نمیکردیم میفرستادیم کشورهای فقیر بیچاره اروپایی هم استفاده میکردن درسته کافرن ولی باید بدونیم انسانن و ما در مقابل همنوعان مسئولیم کلا یکسال تمام مسئولین را اهدا میکردیم به اروپا و کشورو می گذاشتیم بدون مسئول و کارشناس ببینیم چه میشد