وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تشریح کرد؛

راه اندازی کامل شبکه ملی اطلاعات تا ۳سال آینده

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۴۰۰/۷/۲۳ ساعت ۱۸:۵۷

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تا سه سال آینده به شکل کامل شبکه ملی اطلاعات را محقق می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، عیسی زارع پور در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های خصوصی و دولتی شبکه ملی اطلاعات در جمع خبرنگاران افزود: شبکه ملی اطلاعات به معنای قطع دسترسی به اینترنت جهانی نیست بلکه به معنای آن است که در کشور یک شبکه پُر ظرفیت داشته باشیم تا هر وقت بخواهیم به ارتباطات بین الملل مرتبط شویم، از حداکثر ظرفیت خودمان استفاده کنیم و تجربه خوبی در آینده داشته باشیم.

وی اضافه کرد: ما ظرفیت‌های بسیار خوبی در تولید محصولات مرتبط با حوزه ارتباطات در کشور داریم تجهیزاتی مانند مودم آنتن تا تجهیزات شبکه انتقال انواع سوئیچ‌ها و تجهیزات و لایه‌های مختلفی که واقعا مایه افتخار است.

وزیر ارتباطات گفت: توانمندی‌های زیادی در کشور وجود دارد و می‌شود از آن استفاده کرد و برای توسعه شبکه ملی اطلاعات در کشور صادرات این محصولات را نیز به کشور‌های دیگر داریم و امروز شاهد محصولات ایرانی در بازار‌های خارجی هستیم و کشور‌های خارجی و همسایه نیز از محصولات ما درحال حاضر استفاده می‌کنند.

زارع پور افزود: شبکه ملی اطلاعات، طرحی بزرگ است که بخش‌هایی از آن در 8 سال اخیر اجرا شده است و نزدیک به 35 تا 40 درصد پیشرفت داشته ایم.

حجم ویدیو: 1.18M | مدت زمان ویدیو: 00:00:36
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر