تکنیک های جابجایی وسایل سنگین در خانه

جابجایی وسایل سنگین یکی از سخت ترین اقدامات در زمان اسباب کشی و تغییر محل زندگی است. بالابردن وسایل سنگین از پله و همین طور بد حمل بودن این وسایل برای جا به جایی از مواردی که نیاز افراد را به شرکت‌های باربری و حمل اثاثیه سنگین منزل بوجود آورده است.

تکنیک های جابجایی وسایل سنگین در خانه

راهنمای جابجایی هر نوع وسیله سنگین منزل

به گزارش اقتصاد آنلاین، وسیله جا به جایی اجسام سنگین در راستای سهولت کار جا به جایی وسایل سنگین طراحی و مورد استفاده افراد قرار گرفته است. آسیبی که در هنگام جابه جایی وسایل سنگین به آنها وارد می‌شود به دغدغه‌ای برای افراد در جریان اسباب کشی تبدیل شده است. به کارگیری روش‌های اصولی برای جا به جایی وسایل سنگین یک روش پیشنهادی برای افراد در هنگام اسباب کشی است.

چند نکته اساسی برای جا بجایی وسایل سنگین

اسباب کشی

اصول و مراحل جابجایی وسایل سنگین

دسته بندی وسایل سنگین از نظر باربری 

چند توصیه برای جا به جایی وسایل سنگین

برای جا به جایی وسایل سنگین کمک بگیرید

از تخته‌های چوبی مخصوص بار سنگین استفاده کنید.

در جریان جا به جایی وسایل سنگین عجله نکنید

از چرخ‌های متحرک و مجله‌های براق استفاده کنید

وسایل سنگین را برای جابه جایی دسته بندی کنید.

در رعایت نکات ایمنی دقت لازم را داشته باشید.

چند نکته اساسی برای جا بجایی وسایل سنگین

اصول و قوانین تعیین شده در شرکت‌های باربری امروزه جابه جایی وسایل سنگین به شیوه‌های نوین و با استفاده از وسایل مخصوص را ایجاد کرده که درصد آسیب به وسایل سنگین و حساس را تا حد زیادی کاهش داده است.

اصول و مراحل جابجایی وسایل سنگین

در زمان اسباب کشی وسایل سنگین که اصولا حساس ترین و اساسی ترین لوازم منزل را در بر گرفته اند باید به درستی بسته بندی و حمل شوند. در گذشته این لوازم در هنگام جا به جایی در راس آسیب قرار داشته و جا به جایی وسایل سنگین از اصول خاصی بر خوردار نبود. امروزه علاوه بر تولید تجهیزات لازم برای حمل اجسام سنگین، افراد متخصص در جا به جایی وسایل سنگین در باربری ها برای بسته بندی و حمل این لوازم بدون کوچکترین آسیبی مشغول شده اند.

دسته بندی وسایل سنگین از نظر باربری 

اولین گام در انجام اصولی جا به جایی وسایل سنگین شناخت و تشخیص درست لوازم سنگین از نظر باربری است. در واقع اجسام سنگین از نظر و قانون اتوبار و باربری لوازمی است که یک فرد به تنهایی قابلیت حمل و جا به جایی آن را نداشته باشد. در این هنگام نیاز به یک نیروی دیگر برای حمل این وسایل حس می‌شود.

حمل وسایلی مثل پیانوها، اسباب کشی ماشین ظرفشویی، گاو صندوق ها، یخچال های ساید بای ساید و یخچال فریزرها، تلویزیون ها، کمدها، مبلمان ها، میزهای ناهار خوری و ... در دسته جا به جایی وسایل سنگین قرار دارند. این بدین معناست که برای حمل و جا به جایی این وسایل علاوه بر یک نیرو و وسایل مخصوص نیاز به مهارت خاص برای بلند کردن و جا به جایی آنها وجود دارد تا وسایل آسیب نبینند. لازم به ذکر است وسایل بد حمل نیز در دسته‌ی جابه‌جایی وسایل سنگین قرار دارند. برای آموزش مهار بار می توانید این مقاله را مطالعه نمایید.

چند توصیه برای جا به جایی وسایل سنگین

در این قسمت توصیه‌های اصولی را برای جا به جایی وسایل سنگین در قالب چندین راهکار برای استفاده افراد در هنگام اسباب کشی بصورت زیر ارائه می‌دهیم.

برای جا به جایی وسایل سنگین کمک بگیرید.

توجه داشته باشید برای جا به جایی وسایل سنگین در جریان اسباب کشی نیاز به نیروی انسانی بیش از یک نفر الزامی است. اگر دسترسی به فردی ندارید، بعنوان مثال برای جا به جایی اجسامی مثل مبلمان و بوفه یک طرف مبل را جا به جا کرده سپس به طرف دیگر رفته آن را حرکت دهید. بهترین پیشنهاد در این حالت به کار گیری نیروی کار از باربری‌های مطمئن است.

از تخته‌های چوبی مخصوص بار سنگین استفاده کنید.

یکی از وسیله‌های حمل اجسام سنگین در باربری و اسباب کشی تخته‌های چوبی محکم است که برای حمل بار بر روی پله‌ها توصیه می‌شود.یکی از سختی‌های اسباب کشی به دلیل رواج زندگی آپارتمانی حمل اجسام سنگین در راه پله است. برای انجام این کار تخته معرفی شده را روی راه پله قرار داده و اجسام سنگین را به کمک آن روی پله‌ها هل دهید، نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید استفاده پتو در زیر این تخته‌ها برای جلوگیری از آسیب جدی به لوازم سنگین است.

در جریان جا به جایی وسایل سنگین عجله نکنید

حتما قبل از نقل مکان به یک خانه محل قرارگیری وسایل سنگین را قبل از جا به جایی آنها تعیین کنید. برای جا به جایی وسایل سنگین و حمل اجسام وزن دار از کف دستتان استفاده کنید. برای جابه جایی وسایل بد حمل حتما از افراد مخصوص در شرکت‌های باربری کمک بگیرید.

از چرخ‌های متحرک و مجله‌های براق استفاده کنید

از چرخ‌های متحرک برای جا به جایی وسایل سنگین استفاده کنید. برای بلند کردن وسایل و قرار دادن آنها بر روی این چرخ‌ها حتما تکنیک‌های حمل بار را رعایت کنید. بهترین کار در این شرایط انتخاب یک فرد برای کمک است. در این روش جا به جایی وسایل سنگین بهتر است آنها را روی یک سطح صاف و هموار کشیده و از چرخش های ناگهانی به طرفین بپرهیزید تا به شما آسیب وارد نشود.

برای بهبود شرایط جایجایی وسایل سنگین گوشه‌های اثاثیه را با مجله‌های براق بدون استفاده بپوشانید تا اصطکاک آنها با سطح زمین کم شود و کشیدن آنها بر روی زمین به آسانی صورت گیرد. مزیت این روش جابجایی این است که کف منزل آسیب نمی بیند و شما سنگینی زیادی احساس نمی‌کنید.

وسایل سنگین را برای جابه جایی دسته بندی کنید.

یکی از مهمترین و اصلی ترین مراحل جابه جایی وسایل سنگین بسته بندی و آماده سازی آنها برای حمل در اسباب کشی است. برای این کار ابتدا با سلفون‌های مخصوص اسباب کشی کلیه سطوح وسایل سنگین را بپوشانید. این امر در هنگام برخورد وسایل در زمان حمل بار از آسیب جدی به آن جلوگیری می‌کند. برای جا به جایی وسایل سنگین بد حمل در این حالت می‌توانید از بستن طناب به دور آنها استفاده کنید.

یک روش پیشنهادی در این حالت برای حمل گاز و حمل یخچال ساید استفاده از پایه‌های چرخ دار است. به این صورت که ابتدا درب این وسایل را ببندید، آنها را روی پایه چرخ قرار داده و با دقت حرکت دهید.

در رعایت نکات ایمنی دقت لازم را داشته باشید.

در جریان اسباب کشی و حمل وسایل سنگین ناگهان به طرفین نچرخید. اگر می‌خواهید جسم را به طرف چپ یا راست بگذارید از کمر نچرخید بلکه کاملاً جهت کل بدنتان را به طرفین حرکت داده و نکات ایمنی را رعایت کنید. بهترین اقدام در این شرایط انتخاب افراد متخصص جا به جایی وسایل سنگین در شرکت‌های باربری مطمئن است.

چند نکته اساسی برای جا بجایی وسایل سنگین

خطرات احتمالی و آسیب دیدگی‌های بوجود آمده تحت تاثیر جا به جایی وسایل سنگین در هنگام اسباب کشی را جدی بگیرید. قبل از بلند کردن اجسام از توانایی خود برای حمل وزن آن اطمینان داشته باشید. برای حمل و جا به جایی اجسام سنگین در اسباب کشی بیشتر از عضلات پاهایتان به جای کمر استفاده کنید تا ستون فقرات شما در معرض آسیب نباشد.

وسایل و اجسام سنگین را در هنگام حمل همیشه در جایی مماس با بدنتان قرار دهید، این امر در حفظ تعادل شما تاثیر مثبتی دارد. برای حرکت با وسایل مسیر را به گونه‌ای انتخاب کنید که لوازم جلوی دید شما را نگیریند. در منازل با طبقات بالا در صورت امکان از آسانسور حمل بار استفاده کنید.

 

منبع: خدمت از ما
ارسال نظر
ارسال نظر