کد خبر 571347
وزیر علوم پاسخ داد؛

دانشگاه ها از چه زمانی حضوری می شود؟

زلفی گل از عملی کردن نظام پیشنهادات برای نیاز محور کردن پایان نامه‌های دانشجویی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران،محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ، درباره ساماندهی به بحث اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاهی اظهار کرد: اشتغال و اشتغال پذیری دانشجویان یک بحث فرابخشی است و تنها به وزارت علوم اختصاص ندارند.

او افزود: تنها کاری که می‌توانیم، بکنیم این است که در برنامه‌های آموزشی خودمان شرایطی را ایجاد کنیم تا مهارت افزایی افزایش یابد و به توسعه دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای و علمی کاربردی اقدام کنیم.

زلفی گل تصریح کرد: از طرف دیگر برای پایان نامه‌های دانشجویان کارشناسی ارشد و رساله‌های دکتری به دنبال این هستم تا نظام پیشنهادات را عملی کنم که بخش قابل توجهی از پایان نامه‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی در راستای نیاز‌ها و مسائل کشور باشد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: وقتی تحقیقات دانشجویان کشور در راستای نیاز‌های کشور باشد خود به خود صنعت به سراغ دانش آموختگان دانشگاه‌ها خواهد آمد و به اینصورت میزان اشتغال پذیری دانشجویان افزایش خواهد یافت.

زلفی گل گفت: بر اساس مصوبه ستاد ملی کرونا مقرر شده تا دانشجویان تحصیلات تکمیلی یعنی ارشد و دکتری از ۱۵ مهر و دانشجویان کارشناسی هم از ۱۵ آبان به صورت حضوری، آموزش ببینند.

او اضافه کرد: روسای دانشگاهی را متقاعد کرده ایم تا حضور دانشجویان کارشناسی در دانشگاه‌ها را اولویت بندی کنند و برای آن‌ها امکانات لازم را فراهم کنند.

ارسال نظر