کد خبر 558678

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

کیفیت هوای پایتخت امروز (پنجشنبه) از لحاظ غلظت آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون با شاخص لحظه ای ۷۱ در شرایط قابل قبول است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا،  همچنین میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون طی ۲۴ ساعت گذشته منتهی به ساعت هشت امروز بر روی شاخص ۸۲ در شرایط قابل قبول است.

در همین مدت، غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از ۱۰ میکرون با شاخص ۶۰، ازن با شاخص ۷۰، دی اکسید نیتروژن با شاخص ۸۲ و منواکسید کربن با شاخص ۳۵ بوده است.

براساس این گزارش، ایستگاه‌های پونک با شاخص ۴۸، اقدسیه منطقه یک با شاخص ۵۷ و شهرداری منطقه ۲ با شاخص ۶۲ طی ۲۴ ساعت گذشته از لحاظ آلایندگی ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون کمترین آلایندگی را به ثبت رساندند و جزو مناطق سالم بودند.

همچنین ایستگاه‌های شریف منطقه ۲ با شاخص ۱۱۶،  شهرداری منطقه۱۱ و میدان فتح در منطقه ۹ با شاخص ۱۱۲ از لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون بیشترین آلایندگی را ثبت کردند.

این گزارش می افزاید: شاخص کیفیت هوا معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامت افراد است که به ترتیب از صفر تا ۵۰ در شرایط پاک یا سبز، ۵۱ تا ۱۰۰ در شرایط قابل قبول یا زرد، ۱۰۱ تا ۱۵۰ در شرایط ناسالم برای گروه حساس یا نارنجی، ۱۵۱ تا ۲۰۰ در شرایط ناسالم برای همه  یا قرمز، ۲۰۱ تا ۳۰۰ در شرایط بسیار ناسالم یا بنفش و ۳۰۱ تا ۵۰۰ در شرایط خطرناک یا ارغوانی تعیین شده است.

از ابتدای امسال ۲ روز هوای پاک، ۱۳۲ روز هوای قابل قبول یا همان سالم و ۳۰ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس در تهران به ثبت رسیده است.

ارسال نظر