کد خبر 535812

با امضای معاون اول رییس جمهوری؛

موافقت‌ نامه استرداد مجرمان ایران و تاجیکستان ابلاغ شد

اسحاق جهانگیری موافقت‌نامه استرداد مجرمان بین ایران و تاجیکستان و برقراری مقررات لغو روادید متقابل برای دارندگان گذرنامه‌های عادی بین ایران و عراق را ابلاغ کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین، با امضای اسحاق جهانگیری تصویب‌نامه موضوع برقراری مقررات لغو روادید متقابل برای دارندگان گذرنامه‌های عادی میان دولت‌های ایران و عراق ابلاغ شد.

هیات وزیران در جلسه نوزدهم خرداد ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت امور خارجه، با برقراری مقررات لغو روادید ۴۵ روزه برای دارندگان گذرنامه عادی میان دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری عراق به شرط عمل متقابل موافقت کرده است.

ابلاغ موافقت‌نامه استرداد مجرمان بین ایران و تاجیکستان

اسحاق جهانگیری همچنین تصویب‌نامه مربوط به انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت پروتکل الحاقی به موافقتنامه استرداد مجرمان میان جمهوی اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان را ابلاغ کرد.

هیات وزیران در جلسه نوزدهم خرداد ۱۴۰۰ به پیشنهاد وزارت دادگستری، با انجام مذاکره، پیش امضا (پاراف) و امضای موقت پروتکل الحاقی به موافقتنامه استرداد مجرمان میان جمهوری اسلامی ایران و جمهوری تاجیکستان به مسئولیت وزارت دادگستری موافقت کرد.

براین اساس، این وزارت مجاز است با هماهنگی معاونت حقوقی رییس جمهوری (امور توافق‌های بین‌المللی) و وزارت امور خارجه، در این خصوص، اقدام و مراحل قانونی را تا تصویب نهایی پیگیری کند.

ارسال نظر