کد خبر 572250
توسط اعضای شورای اسلامی شهر تهران؛

بخشی از بودجه امسال شهرداری تهران اصلاح شد

اعضای شورای اسلامی شهرتهران امروز/یکشنبه/ ۲فوریت طرح اصلاح تبصره سی ام (۳۰) ذیل ماده واحده بودجه مصوب سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران را به منظور رفاه بیشتر کارکنان این نهاد تصویب کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، جعفر شربیانی یکی از اعضای شورای شهر تهران در جریان بررسی طرح مذکور و در خصوص دلایل ۲فوریتی آن اظهار داشت: با توجه به اینکه نیروهای هر سازمانی از ارزشمندترین دارایی‌های آن سازمان است، ضروری است رضایتمندی و رفاه آنان مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: در این طرح پیشنهاد شده است شهرداری تهران در راستای ارتقای نظام سلامت و خدمات درمانی، حذف فرانشیز بیمارستان‌ها و مراکز خدمات درمانی را در دستور کار قرار دهد.

شربیانی افزود: همچنین شرکت شهر سالم به میزان اعتبار تخصیص یافته باید طرح جامع سلامت کارکنان شهرداری تهران را ظرف مدت ۶ماه ارائه کند.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: شرکت شهر سالم ظرف مدت یک ماه نیز آیین‌نامه اجرایی ارائه خدمات بهداشتی و سلامت به کارکنان شهرداری را ارائه خواهد کرد.

در این ارتباط مهدی پیرهادی رییس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران نیز گفت: این طرح بعد از کار کارشناسی چند هفته ای در کمیسیون سلامت به شورای شهر ارائه شده است.

وی یادآور شد: در ماه های آخر دوره پنجم شورای شهر پنج درصد فرانشیز تصویب و اجرا شد که البته اجرایی شدن این فرانشیز در حالی بود که شرکت شهر سالم و برخی اعضای شورای شهر با آن مخالف بودند.

ناصر امانی عضو دیگر شورای اسلامی شهر تهران نیز در این خصوص گفت: تصویب فرانشیز در تاریخ بلدیه بی‌سابقه بوده است چراکه در حال حاضر تمام زیر مجموعه کارکنان شهرداری حتی برای دریافت داروهای خود، ۱۰ درصد فرانشیز پرداخت می‌کنند.

وی با بیان اینکه این موضوع بازتاب منفی در بین مجموعه شهرداری داشته است، یادآور شد: به کارکنان شهرداری قول داده بودیم که در اولین فرصت فرانشیز حذف شود.

پس از استماع نظرات مختلف درباره این طرح، در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۸ رای موافق طرح اصلاح تبصره ماده واحده مصوبه سال ۱۴۰۰ شهرداری تهران را تصویب و بر این اساس فرانشیز را از خدمات درمانی کارکنان شهرداری تهران حذف کردند.

تلاش شورای شهر برای بهبود وضعیت حمل و نقل با بازگشایی مدارس

اعضای شورای اسلامی شهر تهران همچنین در جلسه امروز خود ۲فوریت طرح «بهبود وضعیت حمل و نقل با بازگشایی مدارس در شرایط کاهش شیوع کرونا» را تصویب کردند.

جعفر شربیانی عضو هیات رییسه شورای شهر تهران در این باره در صحن شورا، اظهار داشت: اهمیت ایمنی حمل و نقل دانش آموزان یکی از مهمترین دلایل ارایه این طرح بود و سهم ۱۶.۵ درصدی دانش‌آموزان و دانشجویان از سفرهای درون شهری موجب شد تا به این موضوع توجه شود.

وی گفت: از تعداد ۵۹۱ متوفی ناشی از تصادفات سال ۹۸، ۱۴ فوتی مربوط به دانش‌آموزان و ۱۵ فوتی مربوط به دانشجویان بوده است.

عضو شورای اسلامی شهر تهران، ایمن سازی و آرام سازی فضای اطراف مدارس، کاهش فاصله زمان رسیدن قطارهای مترو، افزایش تعداد ناوگان اتوبوسرانی به سه هزار دستگاه، ورود ۲۰۰ اتوبوس جدید و بازسازی و اورهال ششصد دستگاه اتوبوس را از اهداف این طرح عنوان کرد.

سید جعفر تشکری هاشمی رییس کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای اسلامی شهر تهران نیز در این خصوص اظهار داشت: مقامات مسئول در وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم اعلام کرده‌اند که در ماه‌های آینده مراکز آموزشی بازگشایی خواهند شد.

وی با بیان اینکه بر اساس این تصمیم شاهد حجم وسیعی از سفر خواهیم بود، گفت: سهم سفرهای آموزشی از سفرهای درون شهری تهران ۱۶.۵ درصد است که برای پاسخگویی به این حجم از سفر، وضعیت اتوبوسرانی تاکسیرانی و مترو نیاز به بهبود دارند.

عضو شورای شهر تهران گفت: شبکه حمل و نقل اکنون آمادگی افزایش این حجم از سفرها را ندارد و بر اساس این طرح مجموعه ای از اقدامات پیش‌بینی شده است.

در نهایت اعضای شورای اسلامی شهر تهران با ۱۲ رای طرح یاد شده را تصویب کردند.

همچنین اعضای شورای اسلامی شهر تهران در ادامه جلسه امروز خود، بررسی یک فوریت طرح «منشور کارگروه حسابرسی و نظارت مالی» را در دستور کار قرار داده و این طرح را با  ۱۶ رای تصویب کردند.

همچنین مهدی بابایی و قائمی به‌عنوان نمایندگان شورای اسلامی شهر تهران برای عضویت در کار گروه موضوع بند" الف"ذیل ماده یازدهم‌(۱۱) مصوبه «ساماندهی دکل ها، آنتن ها و ایستگاه های ارتباط رادیویی در شهر تهران» انتخاب شدند.

در ادامه جلسه امروز انتخاب نماینده شورای اسلامی شهر تهران برای عضویت در هیأت انضباطی موضوع " تبصره یک (۱) ماده هشت (۸) دستورالعمل نظارت بر چگونگی فعالیت ارائه دهندگان خدمات هوشمند مسافر مشمول قانون نظام صنفی کشور در دستور کار قرار گرفت و سنندجی به عنوان نماینده از طرف شورا انتخاب شدند.

اعضای شورای اسلامی شهر تهران همچنین انتخاب یک نفر نماینده شورای اسلامی شهر تهران برای عضویت در شورای هماهنگی و برنامه ریزی موضوع بند چهارم (۴) ذیل ماده سوم (۳)  مصوبه «برنامه عملیاتی ترویج و تحکیم فرهنگ ایثار، جهاد و شهادت» را در دستور کار قرار داده و زهرا معدنی پور را با ۱۴ به عنوان نماینده نماینده خود انتخاب کردند.

ارسال نظر