کار به جلسه وزارت صمت و بانک ها رسید / چرا بانک ها پول انصرافی های خرید خودرو را نمی دهند؟

سخنگوی وزارت صمت با اشاره به بروز مشکلاتی در رابطه با عدم رفع انسداد حساب وکالتی متقاضیان خرید خودرو، گفت: به زودی جلسه‌ای بین وزارت صمت و بانک‌های عامل برگزار می‌شود تا بانک‌ها زودتر نسبت به رفع انسداد حساب وکالتی انصراف دهندگان از خرید خودرو اقدام کنند.

کار به جلسه وزارت صمت و بانک ها رسید / چرا بانک ها پول انصرافی های خرید خودرو را نمی دهند؟

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، امید قالیباف سخنگوی وزارت صمت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برخی از بانک‌ها پس از اعلام انصراف متقاضیان از خرید خودرو، حساب وکالتی افراد متقاضی را رفع انسداد نمی‌کنند، گفت: وزارت صمت بارها اعلام کرده است، وقتی شخصی انصراف خود را برای خرید خودرو در هر کدام از سامانه‌هایی که فعال بوده‌اند را اعلام می‌کند، بانک‌ها نیز ملزم هستند 72 ساعت بعد حساب را رفع انسداد کرده و از حالت وکالتی خارج کنند.

مشاور وزیر صمت بیان داشت: متاسفانه برخی بانک‌ها در مورد رفع انسداد حساب وکالتی مردم همکاری لازم را نداشته‌اند و این در حالی است که این موضوع بارها از روش های مختلف و حتی نامه و به عبارتی مکتوب به بانک‌ها اعلام شده است. 

قالیباف اظهار داشت: با توجه به مشکلات به وجود آمده در رابطه با عدم رفع انسداد حساب وکالتی متقاضیان خرید خودرو که البته تعداد آنها زیاد نیست، طی روزهای آتی جلسه‌ای بین بانک‌های عامل، سازمان حمایت و معاونت حمل و نقل وزارت صمت برگزار خواهد شد تا مساله لزوم رفع انسداد حساب وکالتی مشتریان بار دیگر با بانک‌ها مطرح و این موضوع به صورت کامل رفع شود.

منبع: فارس
ارسال نظر
ارسال نظر
  • علی
    ۰

    چون ندارند که بدهند . صندوق دولت خالیه و برای پرداخت حقوق و عیدی های آخر سال سر مردم کلاه گذاشتند و پول مردم را به بهانه فروش خودرو گرفتند دلار را هم تا مرز ۶۰ تومن بالا بردند و جیب مردم را خالی کردند و همه را به کارکنان دولت و پروژه ها و...پرداخت کردند .