کد خبر 352956

سرقت بی ام دبلیو برای کلاهبرداری میلیاردی

مرد شیاد پس از سرقت خودروی بی‌ام دبلیو ۴۰۰ میلیون تومانی به خواستگاری دختری جوان رفت اما به جای ازدواج خودروی او را نیز دزدید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایران، رسیدگی به این پرونده از روز دهم فروردین امسال در دستور کار مأموران کلانتری 127 نارمک قرار گرفت. مرد جوان به مأموران گفت: ساعت 11 شب در خیابان کرمان با ماشین در حال تردد بودم که ناگهان یک موتورسیکلت با دو سرنشین، راهم را سد کردند و با تهدید چاقو خودروی بی‌ام دبلیو 400 میلیون تومانی مرا سرقت کردند.

بدین ترتیب پرونده در اختیار کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی قرار گرفت. مالباخته به کارآگاهان گفت: «چندی پیش با شخصی به نام فرزاد آشنا شدم او یک دفتر خرید و فروش خودرو در طبقه هشتم یک مجتمع تجاری در منطقه جردن داشت. یک روز فرزاد پیشنهاد داد حاضر است خودرو BMW مرا برای استفاده به‌عنوان ماشین عروس اجاره کند و من نیز این پیشنهاد را قبول کردم؛ چند روز اول، فرزاد اجاره ماشین را به صورت روزانه پرداخت کرد، اما پس از چند روز دیگر پولی پرداخت نکرد تا اینکه با پیگیری‌های فراوان توانستم ماشین را پس بگیرم؛ پس از آن فرزاد طی تماس‌های تلفنی مدعی بود که پول‌های پرداختی او برای خرید خودرو بوده است. پس از آن تا مدت‌ها تماسی با من نداشت و من نیز دیگر هیچ خبری از او نداشتم تا اینکه موضوع سرقت BMW پیش آمد.»کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با مراجعه به دفتر کار فرزاد دریافتند که او مدتی این محل را اجاره کرده، اما از آنجا متواری شده است.

همزمان با شناسایی دفتر کار فرزاد، کارآگاهان موفق به شناسایی تعداد دیگری از شاکی‌ها و مالباختگانی شدند که هر کدام به شیوه و شگرد‌های مختلف مورد کلاهبرداری از سوی فرزاد قرار گرفته بودند؛ در این میان خانم جوانی پس از مراجعه به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ عنوان داشت که حدود دو ماه پیش با فرزاد که سوار یک خودرو BMW بوده آشنا شده و پس از مدتی فرزاد به او پیشنهاد ازدواج داده و با این پیشنهاد اعتماد او و خانواده‌اش را جلب کرده است. او خودش را نمایشگاه دار خودرو معرفی کرد و ظاهری آراسته داشت و ماشین‌های مدل بالایی زیر پایش بود. یک روز فرزاد به من پیشنهاد داد که خودرو شخصی‌ام را با یک ماشین مدل بالای شاسی بلند تعویض کنم و در ادامه پیشنهاد داد که حاضر است خودرو ۲۰۶ من و سمند یکی از اعضای خانواده‌ام را با یک هیوندا سانتافه تعویض کند. ما نیز بلافاصله پیشنهاد او را قبول کردیم؛ چون به هیچ عنوان فکر نمی‌کردیم که کلاهبردار باشد اما چند روز پس از آنکه ماشین‌ها را به فرزاد تحویل دادیم ناپدید شد.

کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ با بررسی سوابق فرزاد اطلاع پیدا کردند که او یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه زورگیری خودرو است که دو فقره از سوابقش نیز مربوط به پلیس آگاهی شیراز می‌باشد.

سرانجام روز سه‌شنبه 17 اردیبهشت فرزاد سوار بر یک دستگاه خودرو BMW مدل ۵۳۰ شناسایی و دستگیر شد؛ در بررسی خودرو BMW به‌دست آمده از فرزاد مشخص شد که خودرو مسروقه است.

فرزاد پس از دستگیری به ناچار لب به اعتراف گشود و با معرفی یکی از دوستانش به‌عنوان همدست در زمان زورگیری خودرو‌ها عنوان داشت که خودرو BMW سرقت شده در خیابان کرمان را به شهرستان شیروان منتقل کرده است؛ بلافاصله هماهنگی‌های لازم با دستگاه قضایی انجام شد و کارآگاهان به شهرستان شیروان اعزام و ضمن دستگیری همدست فرزاد به نام امیر (متولد ۱۳۷۳)، خودرو BMW سرقت شده را نیز کشف و به پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

سرهنگ کارآگاه مرتضی نثاری، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: «متهم اصلی پرونده به شیوه و شگرد‌های مختلف حداقل از ۳۰ نفر در شهر‌های دیگر کلاهبرداری یا سرقت کرده است؛ تاکنون با مراجعه ۵ نفر از شاکی‌ها و مالباختگان، ارزش مالی پرونده به بیش از ۵ میلیارد تومان رسیده است.»

ارسال نظر