کد خبر 433884

مورفی: ایران امروز در تمامی زمینه‌ها قوی‌تر شده است

سناتور دموکرات آمریکا با بیان اینکه ایران امروز در تمامی زمینه‌ها قوی‌تر شده است، گفت: پرتاب موفقیت‌آمیز ماهواره ایرانی حکایت از آن دارد که سیاست دونالد ترامپ در برابر ایران باعث قوی شدن این کشور شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، «کریس مورفی» با اشاره به موفقیت‌آمیز بودن پرتاب ماهواره نظامی ایران و قرار گرفتن آن در مدار زمین اعلام کرد که این نشان می‌دهد سیاست رئیس جمهور ایالات متحده در برابر ایران، منجر به قوی شدن این کشور شده است.

سناتور دموکرات آمریکا در صفحه توئیتر خود نوشت: ایران امروز تقریباً در همه زمینه‌ها در خاورمیانه قوی‌تر و آمریکا نسبت به چهار سال گذشته ضعیف‌تر شده است.

وی با اشاره به افزایش حملات علیه نیروهای آمریکایی از زمان ترور سردار سلیمانی افزود: زمانی که ترامپ رئیس جمهور شد، ایران این امکان را نداشت که به‌سمت نیروهای آمریکایی در عراق تیراندازی کند.

کریس مورفی اظهار داشت: باراک اوباما رئیس جمهور سابق ایالات متحده، ایران را مجاب کرده بود تا نیروهای نیابتی خود را به‌همراه ما و در جنگ علیه داعش بفرستد، اما اکنون ایران و نیروهای نیابتی‌اش مرتب در حال هدف قرار دادن نیروهای آمریکایی هستند.

این سناتور آمریکایی در ادامه افزود: ترامپ با نابودی توافق هسته‌ای سعی کرد با اعمال فشار بین‌المللی ایران را مجبور به توافق جدید و بهتری بکند، اما نه‌تنها هیچ توافق جدید بهتری حاصل نشده، بلکه باعث شده است ایران برنامه هسته‌ای خود را از سر بگیرد.

مورفی گفت: ایران در کشورهایی که نیروهای نیابتی دارد قدرتمندتر عمل می‌کند. خروج ترامپ از سوریه باعث قدرتمند شدن بشار اسد شد و ایران و حوثی‌های یمن بیش از هر زمان دیگری به یکدیگر نزدیکتر شده‌اند. حزب‌الله قدرت لبنان را در دست خود دارد و نفوذ ایران در عراق نیز بیش از گذشته است.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر