اظهارات تکراری بلینکن علیه ایران

وزیر امور خارجه آمریکا امروز سه‌شنبه بار دیگر ادعاهای خود علیه ایران را تکرار کرد.

اظهارات تکراری بلینکن علیه ایران

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا امروز سه‌شنبه بار دیگر ادعاهای خود علیه ایران را تکرار کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا گفت: «ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند و در مقابله با فعالیت‌های بی‌ثبات‌کننده ایران در کنار سایر کشورها هستیم.»

بلینکن روزگذشته (دوشنبه) هم هنگام دیدار با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی اظهاراتی ضد ایرانی به زبان آورده بود که با واکنش سخنگوی وزارت خارجه ایران روبرو شد.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه امروز سه‌شنبه در واکنش به اظهارات ضدایرانی وزیر خارجه آمریکا و نخست‌وزیر رژیم موقت صهیونیستی، در توییتی نوشت: «مجرمان و قانونگریزان، پرچمدار امنیت بین‌المللی می‌شوند!»

سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران در این توییت نوشت: وزیر خارجه اولین کاربر بمب هسته‌ای در جهان و نخست‌وزیر رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی که دارای زرادخانه مخوف و خارج از نظارت اتمی است، در کنار هم می‌ایستند و نسبت به خطر هسته‌ای شدن ایران (عضو و پایبند به "ان‌پی‌تی") هشدار می‌دهند! مضحک اما واقعی است؛ مجرمان و قانونگریزان، پرچمدار امنیت بین‌المللی می‌شوند!

بلینکن دوشنبه (۱۰ بهمن) در کنفرانس خبری مشترک با نتانیاهو گفت که «واشنگتن به امنیت اسرائیل و اسرائیلی‌ها پایبند بوده و این پایبندی هرگز تغییر نخواهد کرد». وی در ادامه سخنانش گفت: «توافق کردیم که ایران نباید به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند».

بنیامین نتانیاهو نیز در این کنفرانس خبری گفت: «سیاست ما این است که مانع از دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شویم و برای رسیدن به آن، تمام تلاش خود را انجام خواهیم داد».

کشورهای غربی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی در سال‌های گذشته ایران را به پیگیری اهداف نظامی در برنامه هسته‌ای خود متهم کرده‌اند. ایران قویاً این ادعاها را رد کرده است. ایران تأکید می‌کند به عنوان یکی از امضاکنندگان پیمان منع گسترش سلاح‌های اتمی (ان‌پی‌تی) و عضوی از آژانس بین المللی انرژی اتمی، حق دستیابی به فناوری هسته‌ای را برای مقاصد صلح آمیز دارد.

علاوه بر این، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تاکنون بارها از تاسیسات هسته‌ای ایران بازدید کرده‌اند اما هرگز مدرکی که نشان دهد برنامه صلح آمیز انرژی هسته‌ای این کشور به سمت مقاصد نظامی انحراف داشته باشد، پیدا نکرده‌اند.

از سوی دیگر، رژیم صهیونیستی تنها دارنده سلاح‌های هسته‌ای در منطقه غرب آسیاست و با حمایت‌های آمریکا برنامه تسلیحات هسته‌ای خودش را از نظارت‌های بین‌المللی دور نگاه داشته است.

منبع: فارس
ارسال نظر
ارسال نظر