وزیر خارجه انگلیس:

اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی علیه ایران تصویب کرد

وزیر خارجه انگلیس بعد از نشست اتحادیه اروپا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد.

اتحادیه اروپا تحریم های جدیدی علیه ایران تصویب کرد

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، وزیر خارجه انگلیس بعد از نشست اتحادیه اروپا از اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران خبر داد و با تکرار اتهامات ضد ایرانی گفت: ما تحریم‌هایی علیه ایران، به دلیل ارائه پهپاد به روسیه و سرکوب اعتراضات اعمال کردیم.

«جیمز کلورلی» در ادامه سخنانش درباره اینکه آیا لندن با حصول توافق هسته‌ای جدید موافق است، افزود: اولویت ما جلوگیری از دستیابی ایران به تسلیحات اتمی است اما در کنار آن، به پاسخ دادن به اقدامات غیرقابل‌قبول ایران ادامه می‌دهیم.

 پیش‌تر، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ادامه دخالت‌ها در امور داخلی ایران و حمایت از آشوبگران گفته بود «امروز، کشورهای عضو اتحادیه اروپا تحریم‌ها و محکومیت‌های بیشتری را علیه تهران به دلیل نقض حقوق بشر و حمایت از روسیه با هواپیماهای بدون سرنشین اتخاذ خواهند کرد».

رویترز گزارش داده بود وزاری خارجه اتحادیه اروپا امروز (دوشنبه) برای اجماع در خصوص وضع تحریم‌های بیشتر علیه روسیه و جمهوری اسلامی ایران نشست برگزار می‌کنند. 

گفتنی است امروز وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اعمال تحریم‌های جدید علیه اتحادیه اروپا، تحریم‌‌های جدیدی را هم علیه ۱۳ مقام و شخصیت و چهار نهاد انگلیسی از جمله رئیس ستاد کل نیروهای مسلح بریتانیا، رئیس زندان دورهام، پایگاه نظامی منویث هیل و کمیته پارلمانی برای ایران آزاد اعمال کرد.

منبع: فارس
ارسال نظر
ارسال نظر