تحریریه اقتصادآنلاین
دیدگاه : ۰
معاون سخنگوی گروه دولت موقت افغانستان خبر داد؛

سفر قریب الوقوع هیات وزارت خارجه طالبان به تهران

معاون سخنگوی گروه طالبان افغانستان امروز سه شنبه در صفحه توئیتر خود نوشت که یک هیات از وزارت خارجه طالبان در آینده نزدیک به تهران سفر می کند.

به گزارش منابع افغان، انعام الله سمنگانی در ادامه با اشاره به گفت وگوی تلفنی شب گذشته دکتر حسین امیرعبدالهیان وزیر خارجه ایران با امیرخان متقی سرپرست وزارت خارجه طالبان افغانستان افزود که در این گفت وگو هر دو طرف ابراز داشتند به گروه های مغرض اجازه نمی دهند از راه تبلیغات میان مردم افغانستان و ایران نفرت، بدبینی و فاصله ایجاد کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، براساس این پیام توئیتری، امیرخان متقی گفت که یک هیات افغانی در آینده نزدیک به ایران سفر می کند و در آنجا در باره افغان های مقیم و زندانی در آن کشور گفت وگو خواهد کرد.

امیرخان متقی سرپرست وزارت امور خارجه طالبان دوشنبه شب در تماس تلفنی با وزیر امور خارجه ایران از امنیت کامل مراکز دیپلماتیک ایران و دیپلمات‌های ایران در افغانستان اطمینان داده است.

متقی ضمن تشکر از میزبانی دولت و ملت ایران در شرایط سخت، بر عزم افغانستان برای گسترش روابط و همکاری های خود با ایران تاکید کرد.

وی اطمینان داد که افغانستان از هیچ تلاشی برای کاهش نگرانی های تهران در مورد امنیت نمایندگی های دیپلماتیک خود دریغ نخواهد کرد.

این گفت وگوی تلفنی پس از آن صورت گرفت که دوشنبه گذشته عده ای به سفارت ایران در کابل پایتخت و سرکنسولگری آن در شهر هرات در غرب افغانستان حمله کرده و شیشه های کنسولکری را شکستند.

منبع: ایرنا
این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

دیگر رسانه‌ها