اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز/ یک سوم معاملات را سه نماد رقم زدند

امروز معامله‌گرها هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سهام بانک ملت خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۴ درصد از کل سهام تولید نیروی برق دماوند معامله شد.

اقتصاد آنلاین – امیر مهدی زاده؛ روز جاری در مجموع حدود ۱۰ هزار و ۵۴۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «وبملت»، «فولاد»، «فملی»، «وبصادر» و «وتجارت» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در دومین روز هفته معادل هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان سهام بانک ملت دست به دست شد، فولاد مبارکه اصفهان پس از معاملاتی به ارزش هزار و ۹۰ میلیارد تومان دوم شد و سهام ملی صنایع مس ایران نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه "فلزات اساسی" تعلق داشت به طوری که سه هزار و ۱۶۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه "بانک‌ها و مؤسسات اعتباری" با معاملات دو هزار و ۹۹۰ میلیارد تومانی دوم شد و "محصولات شیمیایی" در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز چهار درصد از کل سهام تولید نیروی برق دماوند (دماوند) معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۵۳ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۱۹ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۹ نماد نخست اختصاص داشت.

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.23

 

رتبه_بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-99.6.22

بیشتر بخوانید
ارسال نظر