کد خبر 232432

آخرین وضعیت بازار تخم‌مرغ

یک مقام مسوول گفت: ملاک قیمت تخم مرغ درب مرغداری است چرا که رقم واحدی نمی توان برای بازار خرده فروشی اعلام کرد.

طی روزهای اخیر قیمت تخم مرغ در بازار روبه افزایش رفت به طوریکه اکنون قیمت هر شانه تخم مرغ در خرده فروشی ها از 13 هزار تومان فراتر رفت.  درحالیکه وزارت جهاد کشاورزی قیمت منطقی هر شانه تخم مرغ را 11 هزار و 800 تومان اعلام کرده است.

حال جای سوال است که در سایه کمبود نظارت مسوولان مربوطه این فاصله معنادار قیمت به وجود آمده است؟

رضا ترکاشوند مدیر عامل اتحادیه مرغداران میهن در گفتگو با خبرنگار  صنعت،تجارت و کشاورزی شرایط بازار تخم مرغ را عادی دانست و افزود: ملاک قیمت تخم مرغ، درب مرغداری است چرا که رقم واحدی نمی توان برای خرده فروشی اعلام کرد.

وی، قیمت مصوب هر کیلو تخم مرغ درب مرغداری را 4 هزار و 600 تومان اعلام کرد و گفت: اکنون اتحادیه هر شانه تخم مرغ 30 عددی را با نرخ 11 هزارو 200 تومان به غرفه های میدان میوه و تره بار تحویل می دهد که در نهایت با قیمت 11 هزار و 800 تومان به مصرف کننده عرضه می شود.

به گفته ترکاشوند ،علی رغم افزایش قیمت نهاده ها، هیچ گونه خلل و کمبودی در تولید تخم مرغ وجود ندارد.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران میهن ادامه داد: در دو ماه اخیر،افزایش قیمت نهاده های دامی نظیر ذرت و کنجاله سویا و به طبع آن بالا رفتن هزینه های تمام شده تولید، فشار مضاعفی بر مرغداران وارد کرده است.

ترکاشوند، با اشاره به آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ بیان کرد: از ابتدای سال تا کنون 11 هزار تن تخم مرغ به بازارهای هدف صادر شد.

وی با بیان اینکه، صادرات تخم مرغ امسال گسترده نبوده است، تصریح کرد: با وجود تقاضا از سوی تجار بازارهای هدف، اما نمی توان میزان صادرات تا پایان سال را پیش بینی کرد.

ارسال نظر