جزییات تعرفه جدید گاز‌ خانگی

نوشته شده توسط تحریریه اقتصادآنلاین در ۱۴۰۰/۹/۴ ساعت ۱۸:۵۲

مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز در خصوص تغییر تعرفه گاز بخش خانگی و جزییات اجرای آن توضیحاتی داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، نورموسوی مدیر امور گازرسانی شرکت ملی گاز تصریح کرد: باتوجه به استناد بند (ی) تبصره ۸ ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۰ کل کشور، تعرفه گاز مشترکین تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور با مصرف در حد متعارف را باید رایگان حساب کنیم. بر اساس مصوبه جدید هیات وزیران  در خصوص تعرفه گاز بخش خانگی، جدول ۱۲ پلکانی  برای تعرفه  گاز تعیین شده که ۳ پله اول بدون تغییر تعرفه  هستند و از پله ۴ تا ۱۲ ، هر پله ۴۰ درصد به مبلغ گازبها اضافه می شود .

او در شبکه خبر گفت: در پله اول اگر مشرکان عضو کمیته امداد امام خمینی و سازمان  بهزیستی باشند، تعرفه گاز آنها رایگان و تعرفه گاز مابقی مشترکان  بدون تغییر خواهد بود. 

نورموسوی بیان کرد: در پله دوازدهم  مبلغ هر مترمکعب گاز به ۱۹۹۵ تومان رسیده که نسبت به پله اول که ۴۸۳ تومان  است حدود ۴ برابر تفاوت دارد.

او ادامه داد: در کشور ۵  اقلیم  بندی داریم که بر اساس آن در اقلیم یک که سردترین منطقه کشور است،  شرایط آسان تر در نظر گرفته شده است.

نورموسوی تصریح کرد : در اقلیم یک  مشترکان تا ۵۰۰ متر مکعب مصرف، بدون تغییر تعرفه گاز هستند . تعرفه گاز  در اقلیم ۲ تا ۴۵۰ مترمکعب مصرف و در اقلیم ۳ تا ۴۰۰ متر مکعب مصرف بدون تغییر خواهد ماند.

این مطلب برایم مفید است
۰ نفر این پست را پسندیده اند
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۱

  اگه میشه کلا اب وبرق وگازراقطع کنیدتاخیالتان راحت بشه ملت مثل انسانهای نخستین زندگی میکنند توانش راداریم ازدست شماها

 • ناشناس
  ۱ ۰

  بلاخره امورات باید یه جوری اصلاح بشه مثلا پلکانی.

 • مهرابی
  ۱ ۰

  لطفا به دادمردم برسید، افزابش گازبها، فشاربیشتربه مردم واردمیکند، لطفا

 • میلاد
  ۰ ۰

  تا دیروز جریمه کرونایی 500 و یک میلیون تومانی خزانه دولت و جیب آقا زاده هارا پر میکردیم از این به بعد هم با افزایش تعرفه آب و برق و گاز

 • موسی ملایی تازه کند
  ۰ ۰

  وجدانم راحته چون سه دوره است ،رای نمی‌دهم ۰۰۰۰۰۰۰۰۰۰