کد خبر 561355

ایمن‌ سازی محور قزلحصار کرج آغاز شد

مدیرکل راهداری و حمل ونق جاده ای استان البرز از آغاز عملیات ایمن‌سازی محور حادثه خیز قزلحصار تا سه‌راه کیانمهر کرج به طول هفت کیلومتر خبرداد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، علی زندی‌فر  اظهارداشت:  جاده قزلحصار یکی از محورهای پرترافیک و پرحادثه استان البرز است که بنا به درخواست‌های مکرر مردمی و با هدف افزایش ایمنی و کاهش تصادفات رانندگی، عملیات ایمن‌سازی این محورآغاز شده است.

 وی افزود: آغاز این پروژه بر اساس مصوبه شورای ترافیک استان و همکاری  اداره کل راهداری ، شهرداری های کرج، کمالشهر، چهارباغ و شرکت توزیع نیروی برق استان انجام می‌شود.

زندی فر بیان داشت : عملیات تعریض و ایجاد ۵۰ درصد روشنایی این محور از تعهدات  اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای بوده  و اکنون این اداره کل با استفاده از امکانات و ماشین آلات موجود قسمتی از عملیات خاکبرداری و تعریض محور را شروع کرده است .

این مسوول بیان داشت:  درصورت تامین اعتبار نسبت به شروع و تکمیل ۵۰ درصد روشنایی محور نیز اقدام خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه استانداری البرز برای تامین بخشی از هزینه‌های ایمن سازی محور مذکور از محل اعتبارات استانی، قول مساعد داده است، اظهارداشت: تکمیل طرح این محور منوط به اجرایی شدن تعهدات شهرداری‌های کرج ، کمالشهر و چهارباغ وشرکت توزیع نیروی برق استان مبنی برانجام قدرالسهم مشخص شده برابر مصوبات شورای ترافیک استان می باشد.

وی توضیح داد: بر اساس مصوبه مذکور ایجاد رفوژ میانی و باند کندرو توسط شهرداری کمالشهر، چهارباغ و کرج و ۵۰ درصد روشنایی نیز از تعهدات شرکت توزیع نیروی برق استان می باشد.

 زندی‌فر با اشاره به میزان اعتبار مورد نیاز برای اجرای این پروژه گفت: در مجموع برای ایمن‌سازی این محور ۷۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که امید است با تامین به موقع اعتبار شاهد ایمن سازی کامل این محور مذکور باشیم.

ارسال نظر