کد خبر 557585

مدیر دانشگاه فرهنگیان :

۷۵۰دانشجو معلم جذب دانشگاه فرهنگیان البرز می شوند

مدیرامور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان البرزگفت: ۷۵۰ نفر از داوطلبان پذیرفته شده کنکور ۱۴۰۰ جذب دانشگاه فرهنگیان این استان می شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا؛ سعید احد زاده روز یکشنبه با اشاره به اینکه فرآیند مصاحبه علمی – تخصصی یک هزار و ۱۰۰ نفر داوطلب کنکور ۱۴۰۰ از امروز در البرز آغاز شده است،خاطرنشان کرد: بعد از مراحل قانونی ۷۵۰ نفر از داوطلبان جذب دانشگاه فرهنگیان استان می شوند.

وی بیان داشت: فرآیند جذب ۷۵۰ متقاضی دانشجو معلمی دراین استان با رویکرد سلامتی – تخصصی درحال انجام است.

وی با بیان اینکه مصاحبه معرفی شدگان درآزمون سراسری دانشگاه های کشور به عنوان متقاضی دانشجو معلمی در استان البرز ۱۰ روز طول می کشد،اضافه کرد: امسال آموزش و پرورش البرز یک و نیم برابر ظرفیت از معرفی شدگان کنکور سراسری ۱۴۰۰ را پذیرش می کند.

احد زاده تصریح کرد: پذیرفته شدگان پس از انجام مراحل مختلفی چون معاینه پزشکی، مصاحبه عمومی و تخصصی و گزینش در آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان البرز برای ادامه تحصیل در رشته های دانشگاه فرهنگیان استان و تربیت دبیر شهید رجایی تهران جذب می شوند.

وی یادآورشد: امسال نیز این فرآیند مهم با مشارکت دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش البرز درحال اجرا و پیگیری است.

مدیرامور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان البرز ادامه داد: معرفی شدگان در سه محور روانشناسی و مشاوره، علوم تربیتی و حوزه مربوط به علوم انسانی مصاحبه می شوند.

وی با اشاره به اینکه معلمی شغلی ارزشمند درجامعه است که در آن باید افرادی متعهد،دلسوز، توانمند، سالم، مسئولیت پذیر، مذهبی و فرهنگ دوست مشغول بکار شوند،عنوان کرد: هر فردی که در عرصه تعلیم و تربیت وارد می شود باید ویژگی های یک معلم خوب را داشته باشد.

احد زاده افزود: با انتخاب درست افراد توانمند و با صلاحیت باید زمینه ۳۰ سال فعالیت کیفی در آموزش و پرورش البرز را برای متقاضیان داوطلب در این حرفه مقدس بوجود آوریم.

وی گفت: انتخاب دانشجو معلمان بر اساس قوانین، ضوابط و رعایت استانداردها و پروتکل ها ی بهداشتی درحال انجام است.

مدیرامور پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان البرز تاکید کرد: برای انتخاب متقاضیان توانمند در استان تیم های مصاحبه گر با تجربه و قوی از نظر علمی در رشته های مختلف آموزشی و تربیتی انتخاب شده است.

دانشگاه فرهنگیان البرز ۱۸۵۰ دانشجو معلم دارد.

ارسال نظر