پیش بینی وضعیت بازار رمزارزها؛

روند قیمت ‌بیت کوین در سه ماهه چهارم چگونه است؟

قیمت بیت‌کوین یک واگرایی صعودی با RSI ایجاد کرده است که به افزایش بیشتر اشاره دارد. علیرغم شرایط تکنیکالی خوش بینانه، سرمایه گذاران باید انتظار نوساناتی را قبل از پایان سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ داشته باشند. همچنین شکست به زیر سطح ۱۷.۵۹۳ دلار و تغییر آن به سطح مقاومت، تز صعودی بیت‌کوین را باطل می‌کند.

روند قیمت ‌بیت کوین در سه ماهه چهارم چگونه است؟

اقتصاد آنلاین حسین قطبی؛ قیمت بیت‌کوین بالاتر از دو سطح مهم معامله می‌شود که نشان دهنده یک جای پای ثابت است. با ترکیب این چشم انداز با یک سیگنال واگرایی صعودی، دارندگان BTC باید انتظار یک نتیجه مطلوب را داشته باشند. با این حال، از آنجایی که سه ماهه سوم در حال به پایان رسیدن است، مطمئناً نوسانات غیرعادی در بازار وجود دارد که می‌تواند حرکت‌های گسترده‌ای را در هر جهت ایجاد کند، بنابراین سرمایه گذاران باید محتاط باشند.

قیمت بیت‌کوین و شروع سه ماهه جدید

قیمت بیت‌کوین در 30 ژوئن در 19.230 دلار به پایین ترین سطح خود رسید که پس از آن 31 درصد صعود و نوسان بالایی را در 25.205 دلار ایجاد کرد. پس از آن، فرسودگی شتاب حرکت صعودی همراه با تصمیم سرمایه‌گذاران برای حفظ سود و مواردی در اقتصاد کلان، باعث ایجاد چرخش بازارها و حرکت دوباره به سمت نزولی شد، به طوری که منجر به سقوط 27 درصدی شد که در 19 سپتامبر به 18.210 دلار رسید. محدوده پایین ‌ترین سطح فعلی، ممکن است نشان‌دهنده چشم‌اندازی نزولی باشد. اما بررسی شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد در حالی که قیمت در حال کاهش است، این شاخص در حال افزایش است که نشان‌دهنده واگرایی صعودی است. این شکل‌گیری تکنیکالی نشان‌دهنده عدم فشار فروش است و می‌تواند سیگنالی باشد که بازار معکوس شود و شروع به حرکت به سمت بالا می‌کند.

روند قیمت ‌بیت کوین در سه ماهه چهارم چگونه است؟

همانطور که فروشندگان قدرت خود را از دست می‌دهند، قیمت بیت‌کوین معکوس شده به سمت بالا چیزی است که می‌توان در حال حاضر در حرکت مشاهده کرد، یک تجدید حیات صعودی که باعث افزایش قیمت می‌شود. حرکت حاصل از این صعود، می‌تواند قبل از برخورد با میانگین متحرک ساده 200 هفتگی (SMA) که مهم ترین مقاومت در روند فعلی است، بیت‌کوین را 20 درصد افزایش دهد. اگر حرکت به اندازه کافی قوی باشد که مقاومت مذکور را رد کند، قیمت بیت‌کوین می‌تواند به سطح مقاومت بعدی در 29.563 دلار برسد. این حرکت باعث افزایش 48 درصدی از موقعیت فعلی خواهد شد که صعودی بزرگ در این روزهای بازار کریپتو به شمار می‌آید.

روند قیمت ‌بیت کوین در سه ماهه چهارم چگونه است؟

نمودار 3 روزه BTC/USDT.

ارزیابی سایر چشم اندازها با استفاده از نمودار سه ماهه بیت‌کوین

در حالی که نمودار سه روزه قیمت بیت‌کوین نشانه‌هایی از صعودی بودن را نشان می‌دهد، نمودار سه ماهه ضعیف تر این سیگنال را نشان می‌دهد. در عوض دو محدوده خیلی مهم را آشکار می‌کند:

  1. محدوده مقاومتی، از 27,734 دلار تا 29,296 دلار.
  2. محدوده حمایتی از 13.880 دلار تا 19.666 دلار.

از دیدگاه کلان، محدوده حمایتی برای کمک به خریداران و دفع فشار فروش، ورودی بسیار مفیدی بوده است. بنابراین، احتمال جهش از موقعیت فعلی به 29,296 دلار منطقی است و همچنین با روایتی که در بالا توضیح داده شد، همسو می‌شود. علاوه بر این، یک چرخش ناحیه مقاومت می‌تواند به قیمت بیت‌کوین اجازه دهد تا سود خود را از 48 درصد به 68 درصد افزایش دهد، زیرا شکاف ارزش منصفانه (FVG) یا عدم تعادل را در 32.950 دلار آزمایش می‌کند.

روند قیمت ‌بیت کوین در سه ماهه چهارم چگونه است؟

نمودار 3 ماهه BTC/USDT.

اگرچه روند حرکت قیمتی امروز به عنوان آخرین روز از سه ماهه سوم سال 2022، به چشم انداز صعودی قابل قبولی می‌افزاید، اما احتمالاً نوسانات عظیمی وجود دارد که می‌تواند قیمت بیت‌کوین را در هر جهتی سوق دهد. بنابراین توصیه می‌شود تا اتمام سه ماهه فعلی از معاملات خودداری کنید. سرمایه گذاران همچنین باید احتمال دستکاری در بازار را در نظر بگیرند که قیمت بیت‌کوین را به پایین ترین سطح ژوئن در 17.593 دلار سوق دهد.

از سوی دیگر، اگر فروشندگان کنترل را در دست بگیرند و قیمت بیت‌کوین را تحت فشار قرار دهند تا یک کندل سه روزه نزولی با بسته شدن قیمت در زیر محدوده 18.210 دلاری (پایین ترین محدوده حمایتی در 19 سپتامبر) بسته شود، این واگرایی صعودی و تز ذکر شده در بالا را باطل می‌کند. در چنین حالتی، فعالان بازار باید امکان تحقیق و تحلیل بیشتر در منطقه حمایتی 13.880 تا 19.666 دلار را در نظر بگیرند. این سناریو می‌تواند قیمت بیت‌کوین را برای رسیدن به حمایت نسبتاً قوی ​​در محدوده ۱۵.۵۵۰ دلار کاهش دهد.

سلب مسئولیت: سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و سایر عرضه‌ اولیه‌های آن‌ها (ICO)  بسیار پرخطر و گمانه زنی است و این مقاله توصیه‌ای از طرف اقتصاد آنلاین یا نویسنده به عنوان سیگنالی برای خرید یا فروش رمزارزها تلقی نمی‌شود. از آنجایی که موقعیت هر فردی منحصر به فرد است، همیشه باید قبل از تصمیم گیری مالی با یک متخصص واجد شرایط مشورت شود.

ارسال نظر
ارسال نظر