کد خبر 560401

دست رد روسیه به سینه ارزهای مجازی

کاخ کرملین اعلام کرد که دولت روسیه هنوز آمادگی به رسمیت شناختن ارزهای مجازی را ندارد.

به گزارش اشا تودی، دیمیتری پسکوف، معاون اطلاع‌رسانی رییس جمهور روسیه اعلام کرد که این کشور فعلا آمادگی به رسمیت شناختن بیت کوین یا دیگر ارزهای مجازی را ندارد؛ چراکه برابر شمردن ارزهای مجازی با پول می‌تواند به نظام مالی این کشور آسیب بزند.

به  گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، پسکوف به خبرنگاران گفت: پرواضح است که روسیه آمادگی چنین اقدامی را ندارد. حقیقت این است که اگر ما درباره به رسمیت شناختن کامل ارزهای مجازی به عنوان ابزارهای پرداخت صحبت می‌کنیم، برابر دانستن ارزهای مجازی با ابزارهای پولی چیزی جز آسیب به نظام مالی و اقتصادی روسیه به همراه نخواهد داشت.

روسیه در ژوئن سال 2020 بود که قانون دارایی‌های دیجیتال را در این کشور تصویب کرد و بانک مرکزی این کشور از برنامه خود برای تحقیق نسبت به سرمایه‌گذاری در ارزهای مجازی خبر داد.

روز 21 ژوئن هم الویرا نابیولینا، رییس کل بانک مرکزی روسیه، از مردم این کشور خواست تا در ارزهای مجازی سرمایه‌گذاری نکنند؛ چراکه به گفته وی از منظر اقتصادی خطرناک‌ترین نوع استراتژی محسوب می‌شوند.

پیشتر نیز تملک ارزهای مجازی توسط مقامات دولتی روسیه ممنوع اعلام شد و طبق قانون نامزدهای انتخاباتی در این کشور باید دارایی‌های دیجیتال خود را گزارش کنند.

علی رغم همه این هشدارها اما، کوین دسک اخیرا گزارش داده که فعالان مدنی و سیاسی در روسیه برای جمع‌آوری کمک‌های مالی به شدت به سمت استفاده از بیت کوین و دیگر ارزهای مجازی روی آورده‌اند.

ارسال نظر