در گفت‌و‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد؛

پیش‌ بینی قیمت طلا در هفته دوم دی ماه/ افزایش ۱۰۰هزار تومانی سکه در هفته‌ای که گذشت

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به روند صعودی بازار طلا طی هفته گذشته گفت: اگر در هفته پیش‌رو هم بهای اونس جهانی کاهش یابد و روند صعودی ارز متوقف شود، قیمت‌ها در بازار طلا هم تغییری نخواهد داشت.

پیش‌ بینی قیمت طلا در هفته دوم دی ماه/ افزایش ۱۰۰هزار تومانی سکه در هفته‌ای که گذشت

اقتصاد آنلاین - فاطمه اکبرخانی؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین به افزایش قیمت طلا و سکه طی هفته اخیر اشاره کرد و افزود: هفته گذشته بهای اونس جهانی کاهش یافت اما به دلیل رشد نرخ ارز، شاهد رشد قیمت‌ طلا بودیم.

رییس اتحادیه طلا درباره روند قیمت طلا و سکه توضیح داد: طی این مدت بهای طلا حدود ۱۵هزار تومان گران شد و به یک میلیون و ۱۵۰هزار تومان رسید؛ آخرین قیمت سکه طرح جدید با کاهش ۵۰هزار تومانی نسبت به شنبه، ۱۱میلیون و ۹۵۰هزار تومان بود و قیمت سکه طرح قدیم با ۱۰۰هزار تومان افزایش ۱۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان اعلام شد.

 محمدولی اضافه کرد: نیم سکه این هفته در قیمت شش میلیون و ۳۰۰هزار تومان ثابت ماند؛ ربع سکه هم ۵۰هزار تومان و سکه یک گرمی ۳۰هزار تومان ارزان شد و قیمت آن‌ها به ترتیب به چهار میلیون و ۲۰۰ و دو میلیون و ۳۵۰هزار تومان رسید.

او تاکید کرد: یکی از دلایلی که قیمت سکه طی این هفته نوسان چندانی نداشته، نبود تقاضا است؛ از طرفی به طور کل قیمت‌ها در بازار طلا به ثبات رسیده و به این ترتیب در طول هفته شاهد نوسان چندانی در قیمت طلا و سکه نبودیم.

به گفته رییس اتحادیه طلا، اگر در هفته پیش‌رو روند اونس جهانی همچنان نزولی باشد و افزایش نرخ ارز متوقف شود شاهد کاهش قیمت طلا و سکه خواهیم بود اما اگر دلار گران‌تر شود در بازار طلا هم رشد قیمت‌ها را خواهیم داشت.

ارسال نظر
ارسال نظر