اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد

بیشترین تغییر مالکیت حقیقی و حقوقی بورس(۵آبان) / کاهش خروج پول حقیقی به ۲۰میلیارد تومان

افراد حقیقی امروز ۲۰میلیارد تومان از بازار سهام خارج کردند که بیشترین خروج پول حقیقی از بورس یا فرابورس مربوط به گروه ماشین‌آلات و تجهیزات و همچنین سهام تولید تجهیزات سنگین هپکو بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ در بورس امروز حقوقی‌ها حدود ۲۰میلیارد تومان وارد بازار سهام کردند. ارزش کل معاملات خرد سه هزار و ۶۵۰میلیارد تومان بود، اشخاص حقوقی ۲۰درصد یعنی ۷۴۰میلیارد تومان سهام خریدند و مازاد خریدشان یک درصد از کل معاملات شد.

بیشترین تزریق پول حقوقی به بورس و فرابورس در سه گروه «ماشین‌آلات و تجهیزات»، «بانک‌ها و مؤسسات اعتباری» و «فلزات اساسی» رقم خورد در حالی که برآیند معاملات گروه‌های «بیمه‌ و صندوق ‌بازنشستگی» و « اطلاعات و ارتباطات» به نفع حقیقی‌ها تمام شد.

سه نماد «تپکو»، «بپاس» و «تکشا» لقب بیشترین افزایش سهام حقوقی را به خود اختصاص دادند، توجه حقیقی‌ها نیز بیشتر به «اتکای»، «ثشاهد» و «های وب» معطوف بود.

مالکیت حقوقی در ترکیب سهامداری شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو معادل ۱۸میلیارد تومان افزایش یافت و از سوی دیگر سهامداران حقیقی بیمه اتکایی ایرانیان با برتری ۱۰۰میلیارد تومانی ابتکار عمل را در دست گرفتند.

امروز افزایش سهام حقیقی‌ها در ۵۷نماد و افزایش سهام حقوقی‌ها در ۹۵نماد به بیش از یک میلیارد تومان رسید که جمع تغییر مالکیت دسته اول ۳۵۰میلیارد تومان و تغییر مالکیت دسته دوم ۳۳۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

حقیقی حقوقی 00.08.05

تغییر مالکیت صنایع 0.08.05

ارسال نظر