اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد

گزارش روزانه صندوق های ETF‌ (۴آبان) / رشد ۱۰درصدی صندوق جسورانه رویش

در بورس امروز ۷۰میلیارد تومان دارا یکم و ۱۴۰میلیارد تومان پالایشی یکم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۳۴۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۱۶۰میلیارد تومان بود.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله در روز جاری به صندوق با درآمد ثابت کمند با ارزش ۳۷۰میلیارد تومان تعلق داشت و بعد از آن صندوق با درآمد ثابت کیان بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق پالایشی یکم (پالایش) نیز در جایگاه سوم معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها معادل ۵۰میلیارد تومان واحدهای صندوق کیان را از حقوقی‌ها خریدند (۳۰.۵درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق سپید دماوند (سپیدما) را به ارزش چهار میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (۲۰.۲درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری جسورانه رویش لوتوس رشد ۱۰درصدی دارایی خود را به چشم دیدند و از طرف دیگر مالکان صندوق امین تدبیرگران فردا (الماس) با زیان ۱.۱درصدی در یک روز مواجه شدند. هیجانات امروز همچنین باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۷.۶درصد) در رابطه با صندوق طلای سرخ نوویرا (نهال) در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم ۲۱۰میلیارد تومان معامله شدند یعنی ۱۶درصد از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله به این دو صندوق دولتی اختصاص داشت.

از سویی دیگر جمع معاملات صندوق‌های طلایی به حدود هشت میلیارد تومان رسید. همچنین بیشترین رشد قیمت (۰.۲درصد) این گروه به صندوق پشتوانه سکه طلای کیان (گوهر) اختصاص یافت.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۳۴۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۱۶۰میلیارد تومان شد، این در حالی است که گردش امروز بازار سهام در حدود سه هزار و ۷۲۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۴۵۰میلیارد تومان بود.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

تحرکات صندوق‌ها 00.08.04

نوسانات صندوق‌ها 00.08.04

ارسال نظر