یک نماد در سامانه پس از معاملات درج شد

شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه از درج نماد شرکت بنیان دیزل در سامانه پس از معاملات خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از سمات، درج نماد «ذخبنیان» متعلق به شرکت بنیان دیزل با سرمایه ۵۵ میلیون سهم و قیمت اسمی ۱۰۰۰ ریال در سامانه پس از معاملات صورت گرفت.

شرکت درمن دیزل «بنیان دیزل» در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۴۷ نیم قرن پیش با موضوع فعالیت تولید و ساخت انواع موتور های دیزلی در اداره ثبت شرکت‌های تهران به ثبت رسید و پس از تکمیل احداث سالن کارگاه تولید و ساختمان مربوطه و نصب و راه اندازی ماشین آلات پروانه بهره برداری را دریافت کرد.

بر اساس مصوبه مجمع فوق العاده ۱۵ آبان ۱۳۵۴ نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تغییر یافت و در تاریخ ۲۰ مهر ۱۳۶۴ نیز نام ‌شرکت از درمن دیزل به بنیان دیزل تغییر یافت.

سهام شرکت بنیان دیزل با رعایت قوانین و ضوابط سازمان بورس و اوراق بهادار با تنظیم و ثبت اساسنامه جدید در تاریخ ۶ بهمن ۱۳۵۷ در فهرست شرکت‌های قابل معامله در سازمان بورس و اوراق بهادار درج شد. در راستای تلاش برای خروج شرکت از شمولیت ماده ۱۴۱ مصوب سال ۱۳۴۷ و بازگشایی نماد معاملاتی شرکت برای پذیرش در تابلوی سازمان بورس و اوراق بهادار در سال ۹۹ نماد معاملاتی شرکت از تاریخ ۹ اسفند ۹۹ در فهرست اوراق بهادار بازار پایه فرابورس درج شد و نماد معاملاتی شرکت نیز به «ذخبنیان» در گروه خودرو و ساخت قطعات و گروه قطعات یدکی و جانبی وسایل نقلیه موتوری تغییر یافت.

ارسال نظر