اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بیشترین ارزش معاملات سهام(۱۷خرداد) / غکورش بالاخره شپنا را از صدر ارزش معاملات کنار زد

امروز معامله‌گرها ۴۶۰میلیارد تومان سهام صنعت غذایی کورش خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فلزات اساسی تعلق داشت و ۳.۹درصد از کل سهام غکورش معامله شد.

برای آگاهی از آخرین اخبار بورس اوراق بهادار تهران اینجا کلیک کنید

اقتصاد آنلاین سهیل بانی؛ روز جاری در مجموع حدود سه هزار و ۵۱۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «غکورش»، «شپنا»، «خودرو»، «شتران» و «فملی» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز معاملاتی هفته معادل ۴۶۰میلیارد تومان سهام صنعت غذایی کورش دست به دست شد، پالایش نفت اصفهان پس از معاملاتی به ارزش ۱۶۰میلیارد تومان دوم شد و سهام ایران‌ خودرو نیز به جایگاه سوم معاملات رسید.

سهام تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) با افت ۲۶درصدی و سهام پخش هجرت با افت ۲۰درصدی قیمت پس از بازگشایی، کام سهامداران خود را تلخ کردند.

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه «فلزات اساسی» تعلق داشت به طوری که ۴۴۰میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه «خودرو و ساخت قطعات» با معاملات ۳۱۰میلیارد تومانی دوم شد و «محصولات شیمیایی» در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۳.۹درصد از کل سهام غکورش معامله شد، ۱۰نماد برتر سهم ۳۳.۸درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در دو سهم به بیش از ۱۰۰میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۲۸نماد نخست اختصاص داشت.

برای مشاهده تصویر در اندازه اصلی، روی آن کلیک کنید

بیشترین ارزش معاملات 00.03.17رتبه بندی ارزش معاملات 00.03.17.gif

بیشتر بخوانید
ارسال نظر