کد خبر 493841
  • صفحه اصلی
  • اخبار بورس
  • تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ موج جدید استقبال حقیقی‌ها از صندوق‌های درآمد ثابت
اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

تحرکات روزانه صندوق‌های قابل معامله/ موج جدید استقبال حقیقی‌ها از صندوق‌های درآمد ثابت

امروز ۱۳۵میلیارد تومان دارا یکم و ۲۰۵میلیارد تومان دارا دوم خرید و فروش شد، معاملات صندوق‌های قابل معامله به هزار و ۲۰میلیارد تومان رسید و مازاد سرمایه‌گذاری اشخاص حقیقی در این صندوق‌ها ۷۵میلیارد تومان بود.

اقتصادآنلاینامیر مهدی زاده؛ صندوق با درآمد ثابت کمند (کمند) بیشترین معاملات روز جاری را به خود اختصاص داد و بعد از آن صندوق پالایشی یکم (پالایش) بود که دومین صندوق پرمعامله لقب گرفت. صندوق اعتماد آفرین پارسیان (اعتماد) نیز در جایگاه سوم بیشترین ارزش معاملات صندوق‌های ETF قرار گرفت.

حقیقی‌ها حدود ۵۰میلیارد تومان واحدهای صندوق «اعتماد» را از حقوقی‌ها خریدند (۲۸درصد از معاملات صندوق) و اشخاص حقوقی نیز بخشی از مالکیت صندوق واسطه‌گری مالی یکم (دارا یکم) را به ارزش ۶میلیارد تومان به نفع خود تصاحب کردند (پنج درصد معاملات).

دارندگان صندوق سرمایه گذاری در سهام ثروت آفرین پارسیان (ثروتم) رشد ۰.۷درصدی دارایی خود را به چشم دیدند ولی از طرف دیگر مالکان صندوق «پالایش» با زیان ۳.۹درصدی در یکروز مواجه شدند. همچنین هیجانات امروز باعث شد که بیشترین نوسان قیمت (۷.۶درصد) در رابطه با صندوق پالایشی یکم در تابلو معاملات نقش ببندد.

دو صندوق واسطه‌گری مالی و پالایشی یکم روی هم سهم ۴۲.۷درصدی از خرید و فروش‌های صندوق‌های قابل معامله و همچنین حدود ۸میلیارد تومان خروج پول حقیقی داشتند.

کل ارزش معاملات صندوق‌های معامله‌پذیر در نهایت به رقم هزار و ۲۰میلیارد تومان رسید و ورود پول حقیقی ۷۵میلیارد تومان شد. لازم به ذکر است گردش بازار سهام در حدود ۱۷هزار و ۶۳۰میلیارد تومان و مقدار خروج پول حقیقی ۵۱۰میلیارد تومان بوده است.

برای مشاهده تصاویر در اندازه اصلی روی آن‌ها کلیک کنید

تحرکات روزانه صندوق‌ها 99.10.09

نوسان روزانه صندوق‌ها 99.10.09

ارسال نظر