کد خبر 553069

تقاضا برای هویج ۳ برابر شد!

رییس اتحادیه بارفروشان گفت: در دوشب گذشته بارهای ۱۵۰۰ تنی هویج به میدان تره بار مرکزی تهران وارد شده که این میزان نسبت به چند وقت اخیر افزایش هزار تنی داشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از صدا و سیما، مصطفی دارایی‌نژاد دلایل اصلی بالا رفتن قیمت هویج را افزایش تقاضای مردم برای مصرف آب هویج در شرایط کرونایی و کاهش عرضه این محصول دانست و گفت: با این افزایش عرضه، قیمت این محصول در بازار تعدیل می‌شود؛ وی افزود: در این فصل بیشترین هویج مصرفی در کشور از جنوب و شهر دزفول تامین می‌شود که اکنون در انتهای برداشت آن هستیم و عرضه کاهش داشته است که البته این موضوع مقطعی بوده و از شب گذشته پس از یک بازه زمانی بیست روزه که عرضه کاهش یافته بود، هویج تولیدی شهرهای بروجرد و اصفهان روانه بازار شده‌اند و پس از آن هم شهرهای اطراف تهران محصول خود را به بازار عرضه می‌کنند که همین موضوع باعث متعادل شدن قیمت این محصول می‌شود.

رییس هیات مدیره اتحادیه میوه و تره‌بار استان تهران تاکید کرد: در چند وقت اخیر ورودی بار هویج به میدان تره بار مرکزی به ازای هر شب پانصد تن بود که هم اکنون دو شب است که این میزان به هزار و پانصد تن افزایش یافته است.

وی افزود: البته با شدت گرفتن شیوع کرونا مصرف آب هویج و سیب تا چندین برابر افزایش یافته است، به نحوی که تنها در هویج درخواست‌ها به۳ برابر رسیده است.

دارایی‌نژاد با بیان اینکه قیمت عمده هر کیلوگرم هویج در میادین تا ۲۰ هزار تومان هم بالا رفته بود، تاکید کرد: با افزایش ورود میزان هویج به تره‌بار مرکزی قیمت‌ها تا حدودی تعدیل داشته و به ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان رسیده است و پیش‌بینی می‌شود که در هفته آینده قیمت‌ها کاهش بیشتری داشته باشد.

دارایی‌نژاد گفت: در صورت تحقق پیش‌بینی ما، در هفته آینده در سطح خرده فروشی‌ها هم قیمت هر کیلوگرم هویج نباید بیش از ۲۰ هزار تومان باشد.

ارسال نظر

 • زینبو
  ۲ ۱

  بعضی از انسانهای بی. وقتی چیزی گرون میشه تقاضای بیشتری میکنن. روز اول که گرون شده بود نمیدونستم. توی مغازه نیم کیلو هویج توی نایلون ریختم. وقتی گفت۲۶هزار نایلون رو خالی کردم و نخریدم. پیاز که گرون شده بود غذاهای نیمه آماده مثل همبر و فلافل و سوسیس میگرفتم که نیاز به پیاز ندارن. گاهی هم پیازچه های توی سبزیها را بعنوان پیاز داغ استفاده میکردم
  اخلاق من جهان اولیه که این دیدگاه رو دارم. اونا هم که صف میگیرن که بخرن جهان پنجمی عقب مانده

 • m
  ۱ ۰

  یادم میاد زنجفیل ها توی میوه فروشی داشت پلاسیده میشد یهو الکی شایع کردن واس کرونا خوبه و قیمتش رو بالای 100 هزارتومن رسوند
  الان شده نوبت هویچ کاش مردم ما کمی زرنگ تر بودن

 • امین تائب
  ۰ ۰

  این متن بلند بالا وقتی قشنگ میشه که همه بهش عمل کنیم .ولی حاضرم قسم بخورم اگر پولدار بودین ودقدقه نداشتین رعایت نمی‌کردی.فکر کنید از روز اول تولد پولدار باشین بعد این موضوعات به چشم شما نمیاد