۰ نفر

هواشناسی مازندران / رگبار در راه است

۲۰ تیر ۱۴۰۳، ۱۳:۵۹
کد خبر: 852518
هواشناسی مازندران /  رگبار در راه است

معاون توسعه و پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان گفت: هشدار جوی سطح زرد هواشناسی مازندران به دلیل وقوع رگبار و رعد برق صادر شد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، احمد اسدی از هشدار جوی سطح زرد خبر داد و ‌در توصیف سامانه مورد انتظار افزود: به دلیل فعالیت ناپایداری محلی و همرفتی این سامانه در استان فعال خواهد شد.

وی با اشاره به زمان فعالیت این سامانه جوی در استان گفت: از ساعات بعدازظهر تا اوایل شب روزهای پنج شنبه ۲۱ تیرتا یک شنبه ۲۴ تیر سامانه بارشی در استان فعال خواهد بود.

معاون هواشناسی با اشاره به نوع مخاطره گفت: رگبار و رعد و برق پراکنده، وزش باد واحتمال تگرگ در دامنه ها وارتفاعات استان مورد انتظار است.

اسدی با اشاره به اثر مخاطره افزود: صاعقه‌ و ریزش‌سنگ در جاده ها و محورهای کوهستانی، احتمال آبگرفتگی‌ و وقوع سیلاب نقطه ای و محلی و پرآب شدن رودخانه‌ها مورد انتظار است.

وی درتوصیه‌ای گفت: عدم اتراق و برپا کردن چادرهای مسافرتی در حاشیه و بستر رودخانه‌ها و مسیل‌ها، احتیاط در فعالیت طبیعت‌گردی در ساعات بعدازظهر، پرهیز از فعالیت‌های کوه‌نوردی بویژه در ساعات بعدازظهر، خودداری از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها و نواحی مرتفع و سایر اقدامات پیشگیرانه تاکید می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha