۰ نفر

وزیر خارجه پاکستان در مورد توافقات با ایران چه گفت؟

۱۹ تیر ۱۴۰۳، ۱۷:۲۷
کد خبر: 852343
وزیر خارجه پاکستان در مورد توافقات با ایران چه گفت؟

 وزیر امور خارجه پاکستان با تاکید بر نگاه ژئو اکونومیک و تمرکز این کشور بر دیپلماسی اقتصادی گفت: توافقات مشترک ما در سفر رئیس جمهور فقید ایران به پاکستان را با دولت جدید در تهران پیگیری می‌کنیم.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، نشست کمیته روابط خارجی مجلس سنای پاکستان با حضور رئیس و نمایندگان جدید آن و با حضور سناتور محمد اسحاق دار معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه این کشور در اسلام‌آباد برگزار شد.

سناتور عرفان صدیقی رئیس کمیته روابط خارجی پاکستان با بررسی عملکرد یک‌صد روزه دولت شهباز شریف نخست وزیر این کشور خواستار تقویت ارتباطات منطقه‌ای و بین‌المللی پاکستان برای تامین منافع ملی کشور به ویژه هم افزایی با همسایگان پاکستان شد.

معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه پاکستان گزارشی از دستاوردهای دولت فعلی در حوزه سیاست خارجی، حضور در اجلاس سازمان همکاری شانگهای، سازمان همکاری اسلامی، سازمان همکاری اقتصادی، سفرهای سطح بالای نخست وزیر به کشورهای مختلف از جمله حضور در مراسم گرامیداشت شهید آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در تهران ارائه کرد.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور فقید ایران اولین مقام بلند پایه‌ یک کشور خارجی بود که تمایل جدی خود را برای سفر رسمی به پاکستان بعد از برگزاری انتخابات و تشکیل دولت جدید ابراز داشت و این بازدید در ماه آوریل صورت گرفت.

سناتور محمد اسحاق اظهار داشت: پاکستان پس از درگذشت رئیس‌ جمهور فقید ایران تماس‌های خود را با دولتمردان این کشور آغاز کرد و مصمم هستیم توافقات دو کشور در جریان سفر ایشان به اسلام‌آباد را با دولت جدید جمهوری اسلامی ایران پیگیری کنیم.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین با اشاره به چالش‌های این کشور در روابط با افغانستان و تهدید تروریسم در مرزهای مشترک با افغانستان اعلام کرد که وی به زودی به کابل سفر خواهد کرد.

وی افزود: پاکستان یک‌ کشور هسته‌ای مسوولیت پذیر است و هرگز بر دارایی‌های اتمی و امنیت آن مصالحه نخواهد کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان با محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین اعلام کرد که اسلام‌آباد به حمایت از نبرد مشروع فلسطینیان برای داشتن کشور مستقل ادامه می‌دهد و همزمان در مجامع منطقه‌ای و بین المللی آتش بس در غزه را مطالبه خواهد کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha