۲ نفر

رشد آرای پزشکیان در میان ۳ گروه خاص / رای‌دهندگان اصولگرا تغییر نظر دادند!

۳ تیر ۱۴۰۳، ۲:۰۱
کد خبر: 849244
رشد آرای پزشکیان در میان ۳ گروه خاص / رای‌دهندگان اصولگرا تغییر نظر دادند!

بررسی های میدانی در چندین استان حاکی از آن است که جریان دیگری نیز در سطح جامعه به نفع پزشکیان شکل گرفته و آن، تمایل "متدینین غیر سیاسی و سنتی" به پزشکیان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از عصر ایران ، بسیاری از نظرسنجی های انتخاباتی، حکایت از دو اتفاق بزرگ دارند: تعداد مشارکت کنندگان در انتخابات رو به فزونی است و آرای مسعود پزشکیان نیز در حال افزایش است.

درباره علت افزایشی بودن آرای پزشکیان عمدتاً روی یک نکته تمرکز می شود و آن، فعال شدن آرای قشر خاکستری و مرددین است که در این روزها، از یک سو با پزشکیان آشناتر شده اند و از سوی دیگر، در مواجهه با افرادی چون زاکانی، ترجیح می دهند در تقابل جدی با این طیف تندرو، به پزشکیان رای دهند.

اما بررسی های میدانی در چندین استان حاکی از آن است که جریان دیگری نیز در سطح جامعه به نفع پزشکیان شکل گرفته و آن، تمایل "متدینین غیر سیاسی و سنتی" به پزشکیان است. در انتخابات گذشته، معمولاً رای این افراد متوجه اصولگرایان بوده است ولی ترکیب کاندیداهای اصولگرا در این دوره و رویکردهای مناقشه برانگیزشان و مقایسه آن با تسلط پزشکیان بر قرآن و نهج البلاغه بسیاری از دینداران سنتی را به پزشکیان علاقه مند کرده است.

همچنین ادبیات ساده و بی پیرایه پزشکیان در کنار فکت هایی مانند این که او در سراسر زندگی حرفه ای پزشکی اش، حتی یک ریال از بیماران حق ویزیت نگرفته و به حقوق دولتی بسنده کرده است، در روستاهای آذربایجان به همراه خانواده و دانشجویانش برای ساختن خانه های بهداشت کارگری کرده و همچنین بعد از فوت همسرش در تصادف رانندگی، به او وفادار مانده و به تنهایی بچه هایش را بزرگ کرده است و نظایر این ها، توجه اقشار محروم و روستا نشینان را به پزشکیان جلب کرده است و این، زنگ خطری برای نامزدهای اصولگراست که مردم در رفتار انتخاباتی آنها، نوعی مسابقه قدرت را شاهد هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 5
 • نظرات در صف انتشار: 5
 • نظرات غیرقابل انتشار: 5
 • بی نام IR ۰۵:۵۱ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  1 0
  دیگر کشور باید خود را برای ریاست پزشکیان آماده کند.
 • علی اصغر قاسم پور IR ۰۶:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  1 0
  دکتر پزشکیان یک پدیده س، یک قهرمانه که کشور برای اصلاح مسیر به او نیاز داشت، با شناخت بیشتر، اقبال مردم برای رأی دادن به ایشان بیشتر می شه.
 • IR ۰۶:۵۵ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  1 0
  امیدوارم که حق به حق دار برسد و پزشکیان رئیس جمهور شود و دکتر ظریف هم یا معاون اول شود یا وزیر خارجه...
 • ارین IR ۰۷:۳۴ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  0 1
  رای منم پزشکیان
 • IR ۰۸:۲۷ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۳
  0 0
  کلا زاکانی بی ادب هست مثل ترامپ