۰ نفر

بیانیه دانشگاه شهید بهشتی در مورد محمد فاضلی

۱ تیر ۱۴۰۳، ۱۷:۲۴
کد خبر: 849003
بیانیه دانشگاه شهید بهشتی در مورد محمد فاضلی

دانشگاه شهید بهشتی در مورد قطع همکاری با دکتر محمد فاضلی، مشاور فرهنگی یکی از کاندیداهای ریاست جمهوی توضیخاتی ارائه کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری مهر، دانشگاه شهید بهشتی در مورد حواشی ایجاد شده در میزگرد فرهنگی دکتر مسعود پزشکیان؛ کاندیدای ریاست جمهوری، پیرامون قطع همکاری دانشگاه شهید بهشتی با دکتر محمد فاضلی توضیحات ارائه کرد که به شرح زیر است:

«مدیران مسئول خبرگزاری‌ها، روزنامه‌ها و اصحاب رسانه

با سلام و احترام

در پی پخش مناظره یکی از نامزدهای چهاردهمین انتخابات ریاست جمهوری در صدا و سیمای جمهوری اسلامی و مطالب و ادعای مطرح شده توسط دکتر محمد فاضلی درخصوص «اتمام همکاری با دانشگاه شهید بهشتی»، روابط‌عمومی دانشگاه شهید بهشتی توضیحاتی را جهت تنویر افکار عمومی به شرح ذیل منتشر نموده است:

۱. آقای دکترمحمد فاضلی پس از قطع همکاری از سوی دانشگاه مازندران، تقاضای همکاری با دانشگاه شهید بهشتی داشتند که علی رغم مخالفت هیأت اجرایی جذب و با توجه به فضای ایجاد شده برای مسئولان وقت دانشگاه، از تاریخ ۱۳۹۳/۶/۱ همکاری خود به عنوان عضو هیأت علمی را با این دانشگاه آغاز نمودند.

۲. ایشان قبل از حضور در دانشگاه شهید بهشتی به عنوان معاون پژوهشی در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و همزمان در وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی به‌عنوان مشاور مشغول به کار بوده‌اند که در بدو حضور در دانشکده و در جلسه مصاحبه صلاحیت عمومی سال ۱۳۹۲ توسط اعضای کارگروه مطابق معمول و رویه این جلسات به ایشان متذکر شدند که حضور تمام‌وقت از شرایط پذیرفتن عضو هیأت علمی در دانشگاه است و به ایشان در خصوص انصراف از سمت معاونت و ادامه فعالیت در آن مرکز تأکید شد. آقای دکتر فاضلی ضمن پذیرش شرط فوق الذکر متعهد شدند حتی در صورت اصرار رئیس آن مرکز و فشارهای جانبی به محض پذیرش در دانشگاه از سمت خود استعفا داده و از مرکز منفک خواهند شد و به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور خواهند داشت ولی به رغم این تعهدات و تذکرات بعدی هرگز از آن مرکز منفک نشده و به فعالیت‌های اجرایی خود در آن مرکز و سایر سازمان‌ها ادامه دادند.

(تعداد زیادی نامه مبنی بر مخالفت با اشتغال ایشان در پرونده نامبرده موجود و قابل ارائه است)

۴. با توجه به حضور کمرنگ ایشان در دانشکده و گروه در زمان تمدید قرارداد، از آقای دکتر فاضلی درخواست می‌شود در جلسه مورخ ۱۳۹۴/۷/۱ کارگروه بررسی توانایی علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی حضور یافته و متعهد شود که تمام وقت در دانشکده حضور داشته باشد و از اشتغالات خارج از دانشگاه بکاهد.

۵. در جلسه مورخ ۱۳۹۵/۸/۱۶ کمیته تمدید قرارداد، با تمدید قرارداد ایشان مشروط به حضور منظم و برنامه‌ریزی شده با هماهنگی مسئولان دانشکده موافقت شد.

۶. جهت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی آقای دکتر فاضلی و با میانجیگری رئیس محترم دانشکده ادبیات و علوم انسانی مبنی بر قول مساعد ایشان به حضور منظم در گروه و دانشکده، اعضای محترم هیأت اجرایی جذب در جلسه مورخ ۱۳۹۶/۱۲/۷ با امضای فرم شماره ۲ موافقت نمودند و سرانجام پرونده استخدام پیمانی ایشان به وزارت عتف ارسال شد. مرکز جذب وزارت عتف، تاییدیه پیمانی ایشان را در تاریخ ۱۳۹۷/۶/۱۲ صادر و به دانشگاه ابلاغ نمود.

۷. نامه مورخ ۱۳۹۹/۲/۷ از سوی مدیر امور هیأت علمی دانشگاه به منابع انسانی نشان می‌دهد که آقای محمد فاضلی مشمول هیچ یک از شرایط تمدید قرار داد نمی‌گردند.

۸. به رغم این که زمان قانونی برای عضو هیأت علمی پیمانی برای تبدیل وضعیت به رسمی آزمایشی پنج سال است اما پس از گذشت هفت سال از همکاری آقای دکتر فاضلی با دانشگاه، پرونده تبدیل وضعیت استخدامی ایشان از پیمانی به رسمی آزمایشی طی نامه شماره ۳۵۲ مورخ ۱۳۹۹/۴/۱۶ از سوی دانشکده به مدیریت امور هیأت علمی ارسال شد تا فرآیند تبدیل وضعیت از جمله ارزیابی کارگروه صلاحیت عمومی و طرح در هیأت جذب دانشگاه انجام گیرد.

۹. در تاریخ ۱۴۰۰/۴/۱۹ کارگروه صلاحیت عمومی پرونده ایشان بررسی و به اتفاق آرا صلاحیت وی تأیید نشد و کارگروه اعلام نمود به هیچ وجه ادامه همکاری ایشان را صلاح نمی‌داند (صورتجلسه و همچنین نظرات همکاران کارگروه بررسی صلاحیت عمومی در خصوص ایشان قابل توجه بوده ولکن بدلیل محرمانگی قابل انتشار نمی‌باشد.)

۱۰. به منظور تصمیم‌گیری نهایی در خصوص وضعیت ادامه همکاری نامبرده، نتایج بررسی‌های علمی و عمومی، پرونده در جلسه مورخ ۱۴۰۰/۶/۱۵ هیأت اجرایی جذب دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت. هیأت اجرایی جذب ضمن بررسی سوابق و شرایط عدم پایبندی ایشان به تعهدات اخلاقی و کاری و نداشتن احساس مسئولیت به عنوان عضو هیأت علمی در قبال دانشگاه و همچنین نادیده گرفتن ضوابط و مقررات آئین نامه استخدامی اعضای هیأت علمی با نقض مفاد ۲۱ ۲۲، ۲۳ و ۱۱۴ آئین نامه مذکور، ایشان را فاقد شرایط ادامه همکاری با دانشگاه دانست. لذا با موافقت صریح کمیته صلاحیت عمومی هیأت جذب و همچنین هیأت مرکزی جذب دانشگاه، مقرر گردید همکاری ایشان با دانشگاه به عنوان عضو هیأت علمی خاتمه یابد.

۱۱. رئیس وقت دانشگاه طی نامه شماره ۱۳۰/۱/۵۶۷/ ص مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ به دستیار وزیر در امور شهروندی و نماینده وزارت علوم در ستاد حقوق بشر به صورت مبسوط و مستدل پاسخ و علت قطع همکاری آقای محمد فاضلی را توضیح داده و مشخص نموده است.

۱۲. هیأت جذب مرکزی وزارت علوم تحقیقات و فناوری طی نامه شماره ۱۱۹۹۸۳۴ مورخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۶ بر اساس مصوبه ۴۵۸ هیأت مرکزی جذب اعضای هیأت علمی رأی دانشگاه را مورد تأیید قرار داده است.

در صورت تمایل آقای دکتر فاضلی مشروح موارد قابل انتشار می‌باشد.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همه مردم ایران در انتخاب درست، هوشیارانه و اصلح امیدواریم مسیر غیر صداقت و راستی را برای رسیدن به اهداف انتخاب ننماییم.

اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه شهید بهشتی»

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha