۰ نفر

مصرف برق در ایلام به مرز هشدار رسیده است

۲۹ خرداد ۱۴۰۳، ۲۳:۱۳
کد خبر: 848500
مصرف برق در ایلام به مرز هشدار رسیده است

مدیرعامل شرکت برق استان ایلام گفت: متاسفانه با رشد فزاینده مصرف برق مواجه هستیم به طوری که این رشد معادل پیش‌بینی رشد مصرف ۵ ساله است و عمده این رشد مربوط به کولرهای گازی به ویژه در مناطق معتدل شمالی استان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، «ولی‌الله ناصری» با اعلام این خبر اظهار کرد: بیش از ۶۰ درصد مصرف استان مربوط به وسایل سرمایشی است این در حالی است که در مناطق معتدل شمالی استان و شهر ایلام نیازی به کولر گازی نیست و با استفاده از کولر آبی نیز می‌توان به دمای آسایش رسید.

وی تصریح کرد: استفاده‌کنندگان از کولر گازی در شمال استان منتظر قبوض برق سنگین و تا مبلغ ۲ میلیون تومان باشند این در حالی است که استفاده از کولر آبی این مبلغ را تا ۸۰ درصد کاهش می‌دهد.

ناصری بیان کرد: با تنظیم دمای کولر گازی در مناطق گرم جنوبی استان بر روی ۲۵ درجه مصرف برق آن به شکل محسوسی کاهش پیدا خواهد کرد.

مدیرعامل صنعت برق استان ایلام تأکید کرد: در مناطق جنوبی استان نیز دمای آسایش تنظیم کولر گازی بر روی دمای ۲۵ است که این امر هم در کاهش مصرف برق تاثیرگذار است هم در قبوض برق بهای مصرفی مشترکین نقش به سزایی دارد.

ناصری از مردم استان خواست: با تنظیم دمای کولر گازی بر روی ۲۵، استفاده از دور کند کولر آبی و نیز پرهیز از به مدار آوردن وسایل پر مصرف در ساعات پیک به تأمین برق پایدار در تابستان امسال کمک کنند.

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی شرکت توزیع برق استان ایلام، مدیرعامل شرکت برق خاطر نشان کرد: مشترکین با کاهش هر کیلووات مصرف نسبت به سال پایه ۱۴۰۰ می‌توانند تا سقف ۲۰۰۰ تومان پاداش دریافت کنند و از سویی با شرکت در پویش با انرژی از جوایز ارزنده این پوش بهره‌مند شوند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha