۰ نفر

۵۰ طرح کشاورزی آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید

۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۲۲:۴۷
کد خبر: 847604
۵۰ طرح کشاورزی آذربایجان شرقی به بهره برداری رسید

با حضور سرپرست استانداری آذربایجان شرقی، ۵۰ طرح کشاورزی استان با یک‌هزار و ۴۱۸ میلیارد تومان سرمایه گذاری به طور همزمان در سراب به بهره‌برداری رسید.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، با بهره برداری از این طرح ها برای ۵۲۰ نفر اشتغالزایی و ۲ هزار و ۵۷۰ فرصت شغلی در بخش کشاورزی آذربایجان شرقی تثبیت شد.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی در آیین افتتاح این طرح‌ها با تسلیت حادثه سقوط بالگرد حامل رییس جمهور شهید و همراهانش گفت: برآیند فعالیت‌های دولت مردمی به گونه‌ای بود که اقتصاد به سمت ثبت پیش می‌رفت.

تراب محمدی افزود: اولویت دولت مردمی، تکمیل طرح‌های نیمه تمام باقی مانده از دولت‌های قبلی بود و رییس جمهور شهید اجازه نمی‌داد کلنگ طرح جدیدی زمین زده شود.

وی اضافه کرد: احیای واحدهای تولیدی و صنعتی راکد از دیگر اولویت‌های دولت رییس جمهور شهید بود، به گونه‌ای که تنها در استان ما بیش از ۵۰۰ واحد به مدار تولید بازگشتند.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی بیان کرد: خدمت دولت مردمی صادقانه و خالصانه بود؛ امام جمعه مردمی و استاندار جوان و جهادی استان نیز همین رویه را در پیش گرفتند.

وی افزود: ما نیز وظیفه داریم در تداوم راه شهدای خدمت، تمام قد در خدمت مردم در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی باشیم.

محمدی اضافه کرد: افتتاح کشتارگاه طیور سراب، مصداق عینی رونق تولید با مشارکت مردمی است و امیدواریم این روند در سال‌های بعد شتاب بیشتری بگیرد.

وی با اشاره به فرا رسیدن هفته جهاد کشاورزی و یادآوری تشکیل جهاد سازندگی، خدمات این نهاد در دوره پس از پیروزی انقلاب در زمینه محرومیت زدایی را بی مانند دانست.

وی ادامه داد: اگر امروز بیش از ۱۰۰ هزار تن گوشت سفید، ۵۰ هزار تن گوشت قرمز و مازاد بر مصرف گندم در استان تولید می‌شود، با کمک‌های فنی، تسهیلات بانکی و به دست کشاورزان عزیز است.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند انجام گرفته در بخش راه شهرستان سراب، ابراز امیدواری کرد که ۱۱۷ کیلومتر راه روستایی شهرستان نیز در آینده آسفالت شود.

سرپرست استانداری آذربایجان شرقی افزود: شهرستان سراب از نظر میراث تاریخی و فرهنگی و ظرفیت‌های گردشگری نیز غنی است و با کمترین توجه پویا می‌شود.

علی جهانی، فرماندار سراب نیز در این آیین گفت: ۴۳ مرغداری در سراب داریم و امروز نیز کشتارگاه طیور شهرستان را افتتاح می‌کنیم تا علاوه بر سراب به شهرستان‌های مجاور نیز خدمات دهد.

وی افزود: با افتتاح این طرح کشاورزی برای ۹۳ نفر به طور مستقیم و بیش از ۴۰۰ نفر به طور غیرمستقیم اشتغالزایی شده است.

فرماندار سراب اضافه کرد: شهرستان سراب در تولید گوشت قرمز، ماهی و لوبیا، مقام نخست استان را دارد و انتظار داریم بازارچه دایمی محصولات کشاورزی در سراب احداث شود.

وی با اشاره به برنامه ریزی‌های انجام شده برای برگزاری چهارمین جشنواره عسل و لبنیات در سراب در تابستان امسال تشریح کرد: در نهضت ملی مسکن، مدرسه سازی، بهداشت و سلامت و آسفالت راه های روستایی مقام نخست استاد را داریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان شرقی، وی ادامه داد: نتیجه تست خشک نفلین سینیت سراب برای تولید آلومینا نیز امسال به دست مهندسان جوان ایرانی نتیجه مثبت بود.

انتهای پیام

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha