۰ نفر

ثبت‌نام اینترنتی کارت سوخت باز هم به تعویق افتاد

۲۴ خرداد ۱۴۰۳، ۱۵:۱۸
کد خبر: 847485
ثبت‌نام اینترنتی کارت سوخت باز هم به تعویق افتاد

در حالی که بنابر وعده مسؤولان نفتی و فراجا قرار بود از ابتدای خرداد ماه ثبت درخواست کارت سوخت به صورت الکترونیکی انجام شود اما همچنان خبری از این موضوع نیست و تنها خودروهای نو شماره می‌توانند از این سامانه استفاده کنند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از دانشجو، ثبت نام اینترنتی درخواست کارت سوخت که قرار بود از ابتدای خرداد ماه امسال اجرایی شود، بار دیگر به تعویق افتاد. از آذر ماه سال گذشته مسئولان نفتی موضوع اینترنتی شدن ثبت نام کارت سوخت را مطرح کردند و بنا بر وعده‌ها قرار بود این تصمیم در بهمن ماه سال گذشته عملیاتی شود که اتفاق نیفتاد.

پس از آن مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش در فروردین ماه سال جاری اذعان کرد که مردم می‌توانند از اردیبهشت امسال به صورت برخط کارت سوخت نوشماره و المثنی را انجام دهند، اما برای بار دوم نیز این وعده محقق نشد.

در حالی که با رونمایی از سامانه اینترنتی ثبت درخواست کارت سوخت در بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی نفت، گاز، پالایش و پتروشیمی تهران و با حضور مسئولان نفتی و فراجا، پیش‌بینی می‌شد که این تصمیم از ابتدای خرداد ماه اجرایی شود، همچنان خبری از آن نیست.

به گفته مهدی سید هاشمی، مدیرعامل شرکت پژوهش و توسعه ناجی بنیاد تعاون فراجا، فرایند ثبت‌نام اینترنتی کارت سوخت در خرداد ماه امسال راه‌اندازی می‌شود. اما با گذشت ۲۲ روز از خرداد هنوز این اتفاق نیفتاده است و بنابر گفته محمد صادقی، مدیر سامانه هوشمند شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، ثبت نام اینترنتی کارت سوخت تنها برای خودروهای نوشماره امکان‌پذیر است و ثبت‌نام اینترنتی کارت هوشمند سوخت المثنی نیازمند دریافت اطلاعات تکمیلی از سوی پژوهش و توسعه ناجی است.

این در حالیست که مهدی سیدهاشمی در پاسخ به یکی از رسانه‌ها اعلام کرده بود: تمامی اطلاعات، زیرساخت‌ها و بسترهای لازم از سوی پلیس (بنیاد تعاون فراجا) در اختیار وزارت نفت قرار گرفته است و در حال حاضر مشکلی برای راه‌اندازی این سامانه وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha