۰ نفر

سردار رادان: دشمن به‌دنبال این بود دو بال حیا و غیرت را از مردم ما بگیرد

۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۲۳:۲۳
کد خبر: 847354
سردار رادان: دشمن به‌دنبال این بود دو بال حیا و غیرت را از مردم ما بگیرد

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه امنیت انتخابات در سه سطح پیگیری می‌شود، گفت: امنیت پیش از برگزاری انتخابات شامل مراسم، تبلیغات، میتینگ‌های قانونی در دستور کار است و همچنین نیروی انتظامی رصد می‌کند که در بین نامزدها و طرفداران آن‌ها بداخلاقی رخ ندهد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از جماران، "احمدرضا رادان" در حاشیه دومین روز از بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان، رؤسا و مدیران فراجا اظهار داشت: امنیت انتخابات و مراسمی که به طور کلی در کشور صورت می‌گیرد، از کارهای ویژه‌ای است که فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی باید با تمام امکاناتش در خدمت مردم و ذینفعان باشد.

وی ادامه داد: یکی از آن‌ها امنیت انتخابات ریاست جمهوری است که زودهنگام با شهادت آیت الله دکتر رئیسی یار مردم از جبهه خدمت انجام خواهد شد.

فرمانده کل انتظامی کشور با بیان اینکه حوزه امنیت انتخابات در سه سطح پیگیری می‌شود، افزود: امنیت قبل از انتخابات شامل مراسم، تبلیغات، میتینگ‌های قانونی در دستور کار است و همچنین نیروی انتظامی رصد می‌کند که در بین نامزدها و طرفداران آن‌ها بداخلاقی رخ ندهد.

وی افزود: سطرح دوم حین انتخابات است یعنی زمانی که مردم به پای صندوق‌های رأی می‌روند تا نامزد موردنظرشان را انتخاب کنند؛ در این روز همه شعب، صندوق‌ها اعم از ثابت و سیار و همچنین مراکزی که از صندوق‌ها باید برای شمارش استفاده بشود، تحت کنترل و امنیت و نظارت باشند.

رادان مرحله آخر انتظامی در ماموریت انتخابات را شمارش آراء در امنیت کامل عنوان کرد تا رئیس جمهور انتخاب شود.

فرمانده کل انتظامی کشور تصریح کرد: از مرز تا مرکز همه همکاران پلیس اعم از مرزبانی، انتظامی، یگان‌های تکاوری و سایر مجموعه آماده هستند که امنیت کامل و در خور شأن مردم را اجرا کنند.

انتخابات زودهنگام چهاردهمین دوره ریاست جمهوری برای انتخاب نهمین رئیس جمهور، هشتم تیرماه در سراسر کشور، سفارتخانه‌ها و نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در سایر کشورها برگزار می‌شود.

رشد ۳۰ درصدی کشفیات سرقت

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور با اشاره به برگزاری همایش سالانه پلیس گفت: در این نشست ارزیابی عملکرد بخش‌های مختلف فراجا انجام و در گام بعد اولویت‌هایی که باید امسال ادامه یابد، مرور شد.

وی با بیان اینکه با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت و استفاده از پابندهای الکترونیکی و افزایش گشت ها، شاهد کاهش ۲۰ درصدی سرقت و افزایش ۳۰ درصدی کشف هستیم، افزود: ادامه این مسیر در دستور کار است تا به وضعیت مطلوبی برسیم.

کاهش ۱۰.۵ درصدی تلفات جاده‌ای در نوروز ۱۴۰۳

فرمانده کل انتظامی کشور در بیست و هفتمین همایش سراسری فرماندهان، معاونان و روسای فراجا با اشاره به افزایش چهار درصدی ترددها در نوروز ۱۴۰۳ گفت: با توجه به خواسته رئیس جمهور شهید در خصوص کاهش تلفات جاده ای، شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی جانباختگان حوادث رانندگی بودیم.

رادان با بیان اینکه برای مجموعه فراجا ۴۶ برنامه تعریف شده است و در کنار آن برنامه‌های پیش بینی‌های نشده‌ای نیز بوجود می‌آید که می‌طلبد به صورت شبانه روزی در آماده باش باشیم، ادامه داد: تامین امنیت رویدادهایی ۲۲ بهمن، اربعین و انتخابات از جمله برنامه‌هایی است که هر کدام این‌ها نیازمند یک سازمان عظیم برای انجام مطلوب ماموریت‌های محوله است.

فرمانده فراجا به تامین امنیت مسابقات ورزشی اشاره کرد و افزود: برابر مصوبه فیفا در هر نوع مسابقه ورزشی اگر پلیس حضور نداشته باشد، اجازه برگزاری مسابقه داده نمی‌شود؛ در کشور ما مسابقات مختلفی برگزار می‌شود که بالغ بر هزار مسابقه در طول سال است و باید پلیس در کنار مردم حضور داشته باشد.

رادان به موضوع ترددهای جاده‌ای در کشور اشاره کرد و اظهار داشت: تنها در سال ۱۴۰۲ بالغ بر ۸ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تردد در جاده‌های کشور به ثبت رسید که این میزان تردد و مدیریت آن وظیفه سنگینی است که بر دوش پلیس راهور است.

وی ادامه داد: از ابتدای امسال تاکنون بالغ بر ۲ میلیارد تردد در جاده‌های کشور به ثبت رسیده که نسبت به سال گذشته افزایش ۵ درصدی را شاهدیم و با این روند افزایشی احتمالا در پایان سال بالای ۱۰ میلیارد تردد را خواهیم داشت که با قوانین موجود همخوانی ندارد.

وی به افزایش چهار درصدی ترددها در نوروز ۱۴۰۳ اشاره کرد و گفت: با وجود این افزایش تردد شاهد کاهش ۱۰.۵ درصدی تلفات جاده‌ای بوده ایم که امیدواریم خواسته رئیس جمهور شهیدمان کاهش ۵۰ درصدی تلفات جاده‌ای بود محقق شود و به گونه‌ای عمل کنیم که این خواسته شهید تحقق پیدا کند.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور به تشکیل قرارگاه مقابله با سرقت اشاره کرد و افزود: با تشکیل این قرارگاه و راه اندازی گشت ویژه پلیس آگاهی و ورود پابندهای الکترونیکی که در سه استان هدف بکارگیری شده اند شاهد کاهش سرقت و افزایش ۳۰ درصدی کشفیات حوزه سرقت بوده ایم.

رادان اشاره‌ای نیز به مناسبت‌های مهم پیش رو کرد و افزود: انتخابات ریاست جمهوری و برگزاری راهپیمایی اربعین ۲ ماموریت مهمی است که از یکسو جنبه‌های امنیتی و از سوی دیگر تسهیل شدآمدی تردد زارئران مدنظر است که با اطمینان خاطر بنا به پیش بینی‌های انجام شده این دو ماموریت مهم را نیز به راحتی پشت سر خواهیم گذاشت.

وی با اشاره به اجرای طرح نور و حمایت‌های همه جانبه رئیس جمهور شهید از این طرح اظهار داشت: دشمن بدنبال این بود تا با گرفتن دو بال حیا و غیرت از مردم ما به اهداف خود برسد که خوشبختانه با اجرای این طرح تا حدی آن‌ها را ناکام گذاشتیم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha