۰ نفر

آزمون عمومی استخدامی معلولان برگزار شد

۲۳ خرداد ۱۴۰۳، ۲۰:۰۰
کد خبر: 847313
آزمون عمومی استخدامی معلولان برگزار شد

سخنگوی دولت گفت: برای اولین‌بار آزمون عمومی استخدامی معلولان برگزار شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت در حاشیه جلسه امروز (چهارشنبه) هیئت دولت در جمع خبرنگاران درباره مصوبات امروز جلسه هیأت وزیران گفت: برای اولین‌بار آزمون عمومی استخدامی معلولان برگزار شد و مسیر توسعه عدالت در جذب، دنبال می‌شود.

وی افزود: تا امروز ۱۳ آئین‌نامه تکلیفی بودجه امسال به تصویب رسیده است. آئین‌نامه ساماندهی نحوه هزینه کرد تبلیغات و فعالیت‌های رسانه‌ای در دستگاه‌های اجرایی به تصویب رسید تا تنطیم‌گری در این زمینه وجود داشته باشد.

بهادری جهرمی اذعان کرد: هم‌چنین دولت با اصلاح آئین‌نامه اجرایی اصلاح مقررات صادرات و واردات موافقت کرد. با این آئین‌نامه تجارت خارجی تسهیل شده و تشریفات در بنادر و گمرکات تسهیل می‌شود.

وی تصریح کرد: با اصلاحی که در آئین‌نامه اجرایی قانون بیمه اجباری خسارات وارده به شخص ثابت تصویب شد، از این به بعد خسارت‌هایی که منجر به کسر قیمت و یا اُفت قیمت وسایل نقلیه موتوری می‌شود، مشمول خساراتی قرار گرفت که بیمه‌گر مکلف به پرداخت آن می‌شود و شرکت بیمه‌گر حق ندارد حق بیمه بیشتری برای این دریافت کند.

بهادری جهرمی تصریح کرد: وزیر فرهنگ و ارشاد در حوزه طرح‌های فرهنگی مثل کتاب و کتابخوانی و کتابخانه‌های عمومی و فرهنگسراها و سینماهای استانی در دست افتتاح، گزارشی ارائه داد. در عین حال وزیر نفت هم گزارش‌های بسیار خوبی از به ثمر رسیدن طرح‌هایی ارائه کرد که با تدابیر شهید رئیسی و حمایت اجرایی آقای مخبر در دست انجام بود.

دبیر هیئت دولت متذکر شد: رئیس سازمان محیط زیست از افتتاح‌هایی که صورت گرفته بود و اقداماتی که در حوزه زیست‌محیطی به‌ویژه در حوزه وزارت نفت صورت گرفته بود، گزارش داد و رئیس سازمان اداری استخدامی نیز گزارشی از آزمون اخیر جهت جذب معلولان برای اولین‌بار، با هدف ارتقای عدالت در جذب در عین رعایت سهمیه‌ها، ارائه کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha