۰ نفر

مهار آتش در جنگل‌های منطقه کوه سیاه شهرستان رستم

۸ خرداد ۱۴۰۳، ۵:۱۲
کد خبر: 844510
مهار آتش در جنگل‌های منطقه کوه سیاه شهرستان رستم

مسئول مدیریت بحران اداره‌کل حفاظت محیط زیست فارس با تقدیر از دوستداران محیط زیست، از همکاری با نیروهای منابع طبیعی در مهار آتش در مناطق طبیعی و جنگل‌های کوه سیاه این شهرستان که تحت مدیریت منابع طبیعی است، خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مجید خانبازی ، ۷ خرداد با اعلام این مطلب گفت: آتش‌سوزی بخشی از جنگل‌های منطقه کوه سیاه شهرستان رستم استان فارس با کمک مردم محلی، گروه‌های طبیعت دوست و نیروهای منابع طبیعی و محیط زیست مهار شد.

وی با اشاره به تلاش‌های انجام شده برای پایش محل آتش‌سوزی اضافه کرد : ۶۰ هکتار از مراتع و جنگل‌های کوه سیاه شهر مصیری در آتش سوخت، علت اصلی حادثه در دست بررسی است. آتش‌سوزی‌ها صدمات جبران‌ناپذیری به مناطق طبیعی دراین شهرستان زده است.

خانبازی با بیان اینکه پوشش گیاهی این کوه گون، بادام کوهی و بلوط و بنه است، افزود: کوه سیاه یکی از مناطق مهم در مناطق تحت مدیریت منابع طبیعی شهرستان رستم است که معمولا بر اثر بی‌توجهی رهگذران یا گردشگران دچار آتش‌سوزی می‌شود.

مسئول مدیریت بحران اداره‌کل حفاظت محیط زیست فارس ادامه داد: بخش قابل توجهی از جنگل‌ها و عرصه‌های طبیعی در مناطق شمال غرب استان فارس در سال‌های گذشته در محاصره شعله‌های سرخ آتش قرار گرفتند و در سرمای زمستان سیاه شدند؛ آتش مهار شده است اما نیروهای یگان منابع طبیعی، محیط بانان و جوامع محلی با توجه به شرایط موجود، همچنان در وضعیت آماده‌باش هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha