۰ نفر

قیمت سیب زمینی اعلام شد

۷ خرداد ۱۴۰۳، ۱۸:۳۵
کد خبر: 844447
قیمت سیب زمینی اعلام شد

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران، گفت: قیمت کنونی هر کیلو سیب زمینی در میدان میوه و تره بار، بسته به کیفیت ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان است و با انجام خرید حمایتی، بازار سیب زمینی به تعادل رسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اسداله کارگر اظهار داشت: با خرید حمایتی سیب زمینی مازاد از کشاورزان، بازار به تعادل رسیده است.

، وی گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و عرضه انبوه میوه‌های نوبرانه، بازار به تعادل رسیده است.

او قیمت کنونی هر کیلو زردآلو را ۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان اعلام کرد و افزود: نرخ کنونی هر کیلو هلو ۲۵ تا ۸۰ هزار تومان، توت فرنگی ۴۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، توت سفید ۵۰ تا ۶۰ هزارتومان، گوجه سبز شمال ۳۰ تا ۱۵۰ هزار تومان، گیلاس ۱۴۰ تا ۲۵۰ هزار تومان، هندوانه ۷ تا ۱۶ هزار تومان، خربزه ۱۷ تا ۳۵ هزار تومان، ملون ۷ تا ۲۲ هزار تومان و طالبی ۷ تا ۲۲ هزار تومان است.

کارگر ادامه داد: آمارها حاکی از آن است که قیمت میوه‌های نوبرانه بدلیل فراوانی عرضه ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است و پیش بینی می‌شود که با ازدیاد تنوع و افزایش عرضه روند کاهش قیمت ادامه یابد.

رئیس اتحادیه میوه و سبزی تهران با بیان اینکه ذخایر سیب و پرتقال مانده در سردخانه‌ها روبه پایان است، افزود: هم اکنون پرتقال نو آبگیری از شمال و جنوب با نرخ ۳۵ تا ۵۰ هزارتومان در میدان عرضه می‌شود.

او قیمت کنونی هر کیلو سیب زمینی در میدان بسته به کیفیت ۱۰ تا ۱۲ هزار تومان اعلام کرد و گفت: با انجام خرید حمایتی، بازار سیب زمینی به تعادل رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha