۰ نفر

خبر خوش برای استان همدان

۷ خرداد ۱۴۰۳، ۸:۳۶
کد خبر: 844326
خبر خوش برای استان همدان

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای همدان خبر داد: سد اکباتان دومین سد استان همدان در آستانه سرریز قرار گرفت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، رضا اخلاص مند با بیان اینکه سد اکباتان در آستانه سرریز است، گفت: در حال حاضر سد اکباتان با حجم ۳۲ میلیون و ۵۰۰ هزار متر مکعب ذخیره به زودی سرریز خواهد کرد.

وی با بیان اینکه سد اکباتان به عنوان یک ذخیره استراتژیک تأمین آب شرب برای شهر همدان می‌باشد گفت: اگر همچون گذشته از منبع ذخیره سد اکباتان جهت مصارف شرب شهر در فصول غیر زراعی که رودخانه‌های عباس آباد، دره مرادبیگ و خاکو آب کافی برای طرح اختلاط آب دارند، استفاده می‌شد قطعاً امروز حتی نیمی از سد پر نشده بود.

اخلاص مند تاکید کرد: بارندگی‌های خوب سال جاری، مدیریت منابع و مصارف و کنترل در رودخانه‌های بالا دست سد اکباتان علت اصلی ذخیره خوب در سد اکباتان است.

وی از تأمین بخشی از آب شرب شهر همدان و حق آبه کشاورزی پایین دست سد گفت و افزود: با توجه به شروع فصل زراعی و آبیاری باغات، از هفته گذشته بخشی از آب شرب شهر همدان از سد اکباتان در حال تأمین شدن است.

رضا اخلاص مند افزود: سد اکباتان در ۵ کیلومتری جنوب شهر همدان احداث شد و با حجم مخزن ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار مترمکعب است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان گفت: از مردم شریف استان همدان درخواست دارم همچون گذشته مدیریت مصرف آب را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و ما را در موضوع تأمین آب در تمام بخش‌ها کشاورزی، شرب و صنعت یاری کنند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha